کد خبر: 86307

البته ‏به کسی که از دیوار سفارت کشوری بالا می‌رود که خودش، پدرش و پسرش درآن تحصیل و زندگی کرده و می‌کنند، نمی‌گویند «اصلاح طلب»، می‌گویند «فرصت طلب». او دنبال فرصت مناسبی برای خود می باشد، روزی در قامت قطع رابطه و روزی در قامت ایجاد رابطه!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از نشریه سفیر بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان، نیلوفر ابتکار مشهور به معصومه ابتکار از دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ و سخنگوی دانشجویان تسخیرکننده لانه جاسوسی آمریکا در تهران، معاون فعلی امور زنان ریاست جمهوری است. او از طیف اصلاح طلب بوده، 8 سال در دولت اصلاحات و 4 سال در دولت اعتدال ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را برعهده داشته است.

او به همراه والدین خود بمدت 6 سال در آمریکا اقامت داشته، و حتما از اقامت خود راضی بوده است که اکنون اجازه داده پسرش در امریکا زندگی کند. معصومه پس از بازگشت به ایران در دانشگاه پلی تکنیک(امیرکبیر) مشغول تحصیل شد و سرانجام در دانشگاه تربیت مدرس موفق به اخذ دکتری در رشته ایمنولوژی شد.

معروف شدنش به جریان تسخیر لانه جاسوسی بازمی گردد. او به دلیل تسلط به زبان انگلیسی به عنوان سخنگوی دانشجویان خط امام با نام «خواهر مری» معروف شد.

او هنگام مصاحبه در سفارت امریکا می گوید: آمریکا یک قدرت امپریالیستی است و یکی از خصوصیات امپریالیست این است که در یک کشور دیگر، همه جا جاسوس و شبکه جاسوسی داشته باشد تا بتواند تمام سیستم‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن کشور را به نفع خود کنترل کند.

همچنین در پاسخ به خبرنگار که میگوید در صورت حمله نظامی به سفارت تمام گروگانها رو از بین می‌برید؟ او پاسخ می‌دهد: «بله. قطعاً اینکار را می‌کنیم.»

ابتکار درباره اینکه آیا شما به شخصه توانایی این رو دارید که یک اسلحه بردارید و به سر یکی از گروگان‌ها نشانه بگیرید، شلیک کنید و بکشید؟ به صراحت پاسخ می‌دهد: «بله، من شاهد بودم که مسلسل‌های آمریکایی‌ها چطور خواهران و برادران من را در خیابان‌ها کشتند! یقیناً ظلم و فشار محکوم به نابودی هستند.»

زمانه اما دیدگاه اورا درباره امریکا تغییر داده؛ او حرف هایی متناقض با حرف های ابتدای انقلاب می زند. خانم ابتکار، که زمانی می گفت: می دانیم سرویس های جاسوسی ایالات متحده آمریکا در مقابل ایران بیکار نخواهند بود، اما نمی داند که این رویکرد آمریکا در قبال انقلاب ها، امروز هم ادامه دارد؛ نمونه بارز آن را می توان در انقلاب سالهای اخیر مصر یافت.

او اکنون در دفاع از مذاکره با امریکا می گوید:

سیاست دولت روحانی بر کاهش تنش ها استوار است.فکر می کنم شوق زیادی بین بخش های خصوصی و علمی در ایران برای تعامل با امریکا وجود دارد.

همچنین در دو مصاحبه جداگانه با «سی ان. ان» و «یورونیوز» از همکاری با آمریکا در حوزه مسائل مختلف سخن گفته و تصریح کرده که «امیدوار به ایجاد روابط منطقی و عادلانه با همه کشورها هستیم تا روابط 2 جانبه بین ایران و آمریکا و نقش ایران در منطقه را تغییر دهیم.»

ایشان ظاهرا نمی داند که اساسا مذاکرات ایران و آمریکا در موضوع هسته ای بوده و قرار نیست این مذاکرات به سایر موضوعات کشیده شود. جای سوال است که چرا دیدگاه ایشان نسبت به سیاست های امریکا تغییر کرده، در حالی که امریکای کنونی همان امریکای زمان انقلاب است.

البته ‏به کسی که از دیوار سفارت کشوری بالا می‌رود که خودش، پدرش و پسرش درآن تحصیل و زندگی کرده و می‌کنند، نمی‌گویند «اصلاح طلب»، می‌گویند «فرصت طلب». او دنبال فرصت مناسبی برای خود می باشد، روزی در قامت قطع رابطه و روزی در قامت ایجاد رابطه!