کد خبر: 87220

انتشار خبری مبنی بر افزایش قیمت بنزین و همچنین اعتصاب کامیون داران در فضای مجازی سبب ایجاد صف های طولانی در جایگاه های بنزین کرمان شد و مصرف بنزین در استان را به چند برابر رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، روز گذشته شایعه ای  مبنی بر کمبود سوخت در کرمان منتشر شد که باعث هجوم مردم به جایگاه های سوخت رسانی گشت.

این شایعه بار اولی نیست که در کشور رخ می دهد و چندی پیش در نیز در گیلان شاهد همین ماجرا بودیم .

هرچند منبع اصلی انتشار این اخبار و شایعات مشخص نیست ولی از همان ساعات ابتدایی کانال های معاند با انتشار شایعه اعتصاب کامیونداران و کمبود سوخت  به دنبال تشویش اذهان عمومی بودند. 

صبح امروز مسئول روابط عمومی شرکت پخش فراورده های سوختی کرمان اعلام کرد : در کرمان کمبود سوخت وجود ندارد اما تقاضای بالای مردم و هجوم به مجاری عرضه سوخت باعث کمبود سوخت در برخی جایگاه ها شده است .

باغخانی گفت : در کرمان انبار شهید احمدی روشن با ظرفیت 360 میلیون لیتری و انبار های سیرجان و رفسنجان با ظرفیت های قابل قبول دارای سوخت کافی برای کل استان کرمان می باشند . 

وی افزود : انبار های تدارکاتی سیرجان و رفسنجان از طریق خطوط انتقال لوله کشوری پشتیبانی میگردند . 

مسئول روابط عمومی شرکت پخش فراروده های نفتی کرمان گفت : ظرفیت سوخت گیری مجاری عرضه سوخت عددی مشخص است و هجوم مردم در این شرایط باعث کند شدن روند سوخت رسانی می گردد و از مردم خواهشمندیم با رعایت آرامش خود مانند روال طبیعی روزانه به جایگاه های عرضه سوخت مراجعه کنند .