کد خبر: 87227

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان ادامه داد: امروز دنیا می‌‌داند که منطق قوی و حرف از حق زدن در بلندگوی رسمی جهانی یکی از بخش‌های به تصویر کشاندن اقتدار ملی یک کشور است.

به گزارشکرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان با تأکید بر تکریم و احترام رزمندگان و ایثارگران و شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: شهادت جمعی از هم‌وطنان در یک حرکت بی‌رحمانه، کور و غاصبانه در اهواز به دست تروریست‌ها با حمایت استکبار جهانی رقم خورد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در این جنایت گروهی از عزیزان شربت شهادت نوشیدند و در این بین کودک چهار ساله‌ای نیز حضور داشت، عنوان کرد: این جنایت برای همه جهان پیام داشت.

وی با اشاره به نوع پوشش خبری رسانه‌های غربی و عربی در نوع حمایت از این حادثه بیان کرد: برخی با کمال وقاحت گفتند که حمله به میدان رژه در اهواز در واقع کشاندن جنگ به داخل کشور ایران است و از این حادثه کور و منافقانه تعبیر به جنگ داخلی کردند و دست خارجی‌هایی که تجهیز کردند و کمک کردند و اطلاعات دادند تا این حادثه رقم بخورد، برملا شد.

علیدادی‌سلیمانی افزود: پیام حادثه این است که توان اینکه به ایران ضربه بزنند در جبهه‌های رسمی ندارند و در این حادثه‌ها دست به جنایت می‌زنند، اگر مردانگی دارید در جبهه‌های رسمی ورود کنید نه در جایی که همه در کمال آرامش نشستند و یک رویدار ملی را نظاره می‌کنند مردم را قتل عام می‌کنید، جواب جمهوری اسلامی قاطع و کوبنده و پشیمان کننده خواهد بود.

وی به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: دو تا رئیس جمهور در مقابل افکار عمومی حرف زدند و موضع گرفتند، یک طرف رئیس جمهور ایران با قدرت و قاطعیت و منطق از حقوق مردم دفاع کرد که جای تشکر کرد و در طرف مقابل ترامپ که خود را رئیس کل دنیا می‌داند با مسخره حضار روبه رو شد.

امام جمعه کرمان ادامه داد: امروز دنیا می‌‌داند که منطق قوی و حرف از حق زدن در بلندگوی رسمی جهانی یکی از بخش‌های به تصویر کشاندن اقتدار ملی یک کشور است و در عرصه‌های مختلف منطق قوی کشور خود را نشان می‌دهد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به حرکت کاروان اسیران کربلا به امامت امام سجاد و رهبری زینب کبری (س) افزود: اولین پیام کاروان این است که جریان امام حسین (ع) را به جریان جهانی و ماندگار برای نسل‌های بعد منتقل کرد.

وی اظهار کرد: همچنین این حرکت نشان داد، جریان بنی امیه به محوریت حاکمیت یزید حاکمیت شوم است و هر لحظه‌ای ممکن است جهان اسلام را به خود مشغول کند و یزیدیان در طول تاریخ خواهند بود و در مقابل جبهه‌ای که در رکاب حسین (ع) قرار می‌گیرد، می‌ایستد و جریان هدایت جامعه زمانی می‌تواند به نتیجه برسد که در خدمت امامت جامعه قرار بگیرد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه عده‌ای فقط در شناسنامه مسلمان هستند و گروهی مسلمان هستند اما مقید نیستند احکام اسلامی در حکومت و جامعه اجرا شود، بیان داشت: گروه سوم مسلمان، هم در زمینه شخصی و هم در جامعه بر مبنای اسلام عمل می‌کند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه گروه اول و دوم زمامدارانی که حکومت اسلامی را تحقق بخشند، نیستند و در طول تاریخ هم از این گروه‌ها داشتیم، گفت: از اهداف قیام امام حسین (ع) امر به معروف نسبت به حاکمان و زمامداران بود که تصمیم گرفتند دفاع کنند از احکام الهی و توجه جامعه را به سیره پیامبر و امام علی (ع) جلب کنند.

وی بیان کرد: امام حسین (ع) رمز قیام خود را همین می‌دانند و فرمودند، من به پا خواستم تا زمامداری امور مسلمین را کسانی به دست بگیرند که هم در زندگی شخصی و هم سیاسی مسلمان باشند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: این حرکت در مقابل یک حکومت طاغوتی مدعی اسلامی است و یک رفتار کاملا سیاسی اجتماعی است به همین دلیل است که در طول تاریخ حاکمان و زمامدارانی که اهل ظلم و جور بودند از برگزاری روضه‌های امام حسین (ع) جلوگیری می‌کردند چون ذهن جامعه فعال می‌شد و تطبیق می‌کرد.

علیدادی‌سلیمانی اظهار کرد: به طور کلی باید توجه داشته باشیم بخشی از سلامت جامعه بستگی به سلامت اقتصادی جامعه دارد و نمی شود جامعه‌ای را اسلامی کرد و ادعای اسلام داشت اما در اقتصاد آن اسلامی حرکت نکرد.

وی افزود: انبیای الهی یکی از ماموریتشان همین بود که اقتصاد جامعه را همان طور که خداوند می‌خواست پیاده کنند و این حساسیتی که در زمان حکومت نبوی در زمان پیامبر (ص) و حساسیتی که در حکومت علوی در زمان امام علی (ع) شاهد هستیم به خاطر همین است که اقتصاد جامعه کاملا اسلامی و دینی باشد.

امام جمعه کرمان گفت: باید منابع عمومی در تامین نیازهای عمومی قرار گیرد و نه گروه خاصی که امتیازهایی خاص از رانت به دست بگیرند و کسانی که اینگونه باشند در انحراف و دچار اشکال هستند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به نقش بسترهای اقتصادی در حادثه عاشورا و کربلا تصریح کرد: هر جا عدالت خود را نشان داد شاهد تبعیض و تکاثر نخواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بخش عظیمی از بدهی‌هایی که افراد به بانک‌ها دارند در کدام بخش است آیا در بخش مردم متوسط که به سختی شاید بتوانند وامی بگیرند و اقساط خود را نمی‌دهند یا رانت‌بگیران و ویژه‌خوارانی که میلیاردها تومان پول خود را از طریق نفوذ خود گرفتند و پس نمی‌دهند.