کد خبر: 87297

کارشناس مسائل سیاسی :

کارشناس مسائل سیاسی گفت : عدم پایبندی آمریکا به مصوبات دیوان لاهه و شورای امنیت ناشی از همان خصلت و سیاستی است که آمریکا اتخاذ کرده است و به احکامی که دادگاه های بین المللی صادر می کند و همه دنیا موظف به اجرای آن هستند پایبند نیست .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه بانک ها و شرکت های خودرو سازی و عدم پایبندی به احکام دادگاه لاهه اظهار داشت : آمریکا با این تحریم ها بار دیگر تعهدات خود را نقض کرده است همان طور که تعهدات قبلی خود را در ارتباط با برجام زیر پا گذاشت .

 

 

وی گفت : عدم پایبندی آمریکا به مصوبات دیوان لاهه و شورای امنیت ناشی از همان خصلت و سیاستی است که آمریکا اتخاذ کرده و نشان می دهد نه تنها به توافقات بین المللی پایبند نیست بلکه به احکامی که دادگاه های بین المللی صادر می کنند و همه دنیا موظف به اجرای آن هستند نیز پایبند نیست .

 

 

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد : بنابراین آمریکا با این اقدام خود نشان داده است که به دنبال یکجانبه گرایی و تحمیل خواسته خود بر مجامع بین المللی است .

 

 

ترقی توضیح داد : در  هر کجا که مجامع بین المللی تابع آمریکا نباشند و سیاست های آن را دنبال نکنند یا از آن خارج می شوند و یا علیه آن موضع می گیرند ، بنابراین این مسئله موجب خواهد شد که همه کشورهای دنیا نسبت به این نوع عملکرد آمریکا معترض بشوند.

 

 

وی اضافه کرد : یقینا بدون وحدت جهان علیه این نوع قدرت یابی و در واقع بدعهد هیچ راه دیگری برای مهار آن نیست والا در آینده نزدیکی آمریکا با سلطه گری و قلدری همه خواسته های خود را بر ملت ها تحمیل خواهد کرد .

 

 

انتهای پیام/