کد خبر: 87345

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی:

حسن پور گفت:یکی از مسائل و مشکلات امروز ما در خصوص دیپلماسی است که در برخی موارد وزارت امور خارجه منزوی عمل کرده است؛ چرا که دوستان تمام هم و غمشان شده مسائل مربوط به برجام و پسا برجام؛ در حالی که معتقدم ما باید در تمامی حوزه ها به صورت فعال و پویا عمل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان ؛ با اشاره به بازداشت اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی گفت: وزارت امور خارجه باید در خصوص مسائل روز کشور و دنیا حساس تر برخورد نماید.

 

 

وی ادامه داد: یکی از مسائل و مشکلات امروز ما در خصوص دیپلماسی است که در برخی موارد وزارت امور خارجه منزوی عمل کرده است؛ چرا که دوستان تمام هم و غمشان شده مسائل مربوط به برجام و پسا برجام؛ در حالی که معتقدم ما باید در تمامی حوزه ها به صورت فعال و پویا عمل کنیم.

 

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی در کشور اتریش چند ماهی است که بنا به دلایل نامعلومی دستگیر شده و گفته شده است که این فرد تلاش جهت بمب گذاری در نشست منافقین داشته است؛ در حالی که دین مبین اسلام چنین اجازه به ما نمی دهد که ما بخواهیم مانند تروریست ها عمل کنیم.

 

 

حسن پور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بیشترین هزینه را در زمینه تروریست پرداخت کرده است و کشور ما قربانی تروریست است،ابراز کرد: از ابتدای انقلاب تا به امروز روزی بر کشور و ملت ما نگذشته که مورد هجوم تروریست ها نباشیم.

 

 

این مقام مسئول افزود: در ابتدای انقلاب جریان نفاق و امروز داعش و تکفیری ها نشان داده اند که ما همیشه از تروریست آسیب دیده ایم؛ بنابراین چنین لکه ننگی به هیچ عنوان بر دامن پاک دیپلمات های ما نخواهد چسبید.

 

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در خواست کرد: از دولت، سازمان های بین المللی می خواهیم که نسبت به این مسائل با حساسیت بیشتری عمل کنند و بدانند آنچه که عواقب خطرناکی دارد برای سران مرتجع منطقه و دنیا است.

 

 

حسن پور با اشاره به مطلب فوق  ادامه داد: نمونه اش اقدام بسیار زشت و ناپسندی که اخیرا در سفارت سعودی ها در ترکیه رخ داد؛ حرفی که ما ده سال است زده ایم اینکه داعش سرکرده سعودی ها است و تکفیری ها با پول سعودی ها جولان می دهند.

 

 

وی تصریح کرد: تمامی این اتفاقات ثابت کرد که کشور ما اهل منطق و گفتگو هستیم و اگر مسئله ای هم باشد سعی می کنیم که از طریق مراجع ذی صلاح و قانونی پیگیری کنیم.

 

 

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد:دین ما بر محور ایمان، اخلاق و دوستی بنا شده است و امروز تمامی دنیا پذیرفته اند که نبی مکرم اسلام (ص) اولین کسی بوده است که ندای وحدت و حمایت از مظلومین را در دستور کار حکومتی خود قرار داده است؛در پایان از وزارت امور خارجه می خواهیم که به دستگیری و  بازداشت اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی توجه بیشتری نشان دهد.

 

 

انتهای پیام/