کد خبر: 87391

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان :

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت:13 آبان نماد استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی است که ریشه آن در باورهای دینی و اعتقادی مردم است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، مهدی صدفی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت روز 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهان گفت: امروز مسئله استکبارستیزی تنها یک شعار نیست که به یک فرهنگ در جامعه ما تبدیل شده است.

وی افزود: تبعید امام خمینی(ره) در 13 آبان ماه 43، شهادت تعداد زیادی از دانش‌آموزان در 13 آبان 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجوین پیرو خط امام را 13 آبان 58 سه رویداد مهم این روز است و ریشه تمامی این مبارزات در فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی است.

 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سه رخداد مهم در سیزدهم آبان ماه در تاریخ انقلاب ما اتفاق افتاده است،عنوان کرد: 13 آبان نماد استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی است که ریشه آن در باورهای دینی و اعتقادی مردم است .

 

صدفی با اشاره به اهداف برگزاری با شکوه این روز عنوان کرد: تجلیل از مقام شهدا، به‌ویژه شهدای دانش‌آموز و دانشجو، تجلیل و تکریم شخصیت ولایی چون امام خمینی(ره) به عنوان رهبر این نهضت بزرگ، تقویت روحیه استکبارستیزی و تبیین توطئه‌های بی‌شمار نظام استکبار است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 100 مورد از جنایات آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی احصا شده است افزود: آگاهی‌بخشی در جامعه به‌ویژه نسل جوان، دشمن‌شناسی و تبیین دشمنی‌ها، توطئه‌ها و سیاست‌های خصمانه استکبار نسبت به ملت و نظام جمهوری اسلامی است و تبیین منویات مقام معظم رهبری در این راستا اهمیت ویژه دارد.

تبیین جنایت آمریکا در دیگر کشورها توسط استکبار جهانی از دیگر اهداف گرامیداشت این روز است

 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان بیان کرد:بازخوانی جنایات آمریکا قبل و بعد از پیروز انقلاب را یک ضرورت است که تبیین جنایت آمریکا در دیگر کشورها توسط استکبار جهانی از دیگر اهداف گرامیداشت این روز است.

 

 با اشاره به اهمیت مبارزه با دنیای استکبار به فرمایشات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: دنیای استکبار از همه ظرفیت خود برای مقابله با نظام استفاده کرده و تنها دلیلی که آمریکا به گزینه نظامی دست نمی‌زند وجود نیروهای معتقد و انقلابی در کشور ماست.

وی رجزخوانی آمریکا برای نابودی نظام را چیزی جز عملیات روانی ندانست و بیان کرد: اجتماع بزرگ شیعیان در اربعین را انتشار پیام امام حسین(ع) و مبارزه با بی‌عدالتی، ظلم و استکبار جهانی دانست.

13آبان زمینه و مقدمه راهپیمایی 22 بهمن و پاسخ به تهدیدات جهانی علیه نظام است

صدفی با اشاره به پیام گرامیداشت روز سیزده آبان گفت: پیام مردم ما در سیزدهم آبان این است که ملت مقتدر ایران چون 40 ساله گذشته در برابر تمامی بی‌عدالتی‌ها ایستاده‌اند و از طرف دیگر 13 آبان زمینه و مقدمه راهپیمایی 22 بهمن بوده و پاسخ به تهدیدات جهانی علیه نظام است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های امسال 13 آبان در دو بعد تبیینی و آیینی در کشور اجرا می‌شود افزود: این روز خاص دانش‌آموزان و دانشجویان نبوده و به تمامی اقشار تعلق دارد و این روز، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

صدفی تصریح کرد: راهپیمایی روز 13 آبان در کرمان ساعت 9 صبح از محل چهارراه توحید آغاز به سمت میدان شورا ادامه پیدا می‌کند و تجمع اقشار مختلف مردمی مقابل حسینیه ثارالله است هم چنین آیت‌الله سیداحمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری و سخنران این راهپیمایی  در روز 13 آبان است.

 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه در حاشیه این مراسم برپایی نمایشگاه و ایستگاه‌های مختلف، تریبون آزاد و ... را در برنامه داریم گفت: نشست‌های تخصصی، بهره‌برداری از اعزام مبلغین در ایام پایانی ماه صفر و تبیین این روز از دیگر برنامه‌ها است.  

 

انتهای پیام/