کد خبر: 87505

‌‌‌استاندار‌ کرمان در جلسه امروز هیئت ‌دولت انتخاب شد.

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، بعد از ‌استعفای استاندار کرمان، با حکم وزیر کشور دکتر «محمدجواد فدایی» معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری کرمان با حفظ سمت به عنوان سرپرست استانداری کرمان منصوب شد‌.

مجمع نمایندگان استان کرمان در جلسات خود نسبت به محمدجواد فدایی نظر مثب داشته و امروز در جلسه هیئت ‌به عنوان استاندار کرمان معرفی شد.‌

دکتر محمدجواد فدایی در شانزدهم تیرماه 1337 در شهر کرمان به دنیا آمد. وی در رشته مهندسی عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران تحصیل کرده و پس از شروع انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاهها از خردادماه 1359 در جهاد سازندگی استان کرمان مشغول به خدمت شد.

پس از بازگشایی دانشگاهها دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشتهِ مهندسی عمران به پایان رساند. دوم مرداد سال 1364 طی حکمی، وی در سن 27 سالگی به سمت معاونت برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اجرایی استانداری کرمان منصوب شد و همزمان در بخش مهندسی عمران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز به فعالیت‌های آموزشی پرداخت.

دکتر محمدجواد فدایی از ابتدای سال 1369 نیز به عنوان معاون عمرانی به خدمات خود در استانداری کرمان ادامه داد. وی سپس برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و پس از اخذ درجه دکترا، در مهرماه 1375 به کرمان بازگشت و عهده‌دار کرسی تدریس و تحقیق رشته تخصصی خود(سازه) در دانشگاه شهید باهنر کرمان شد.

دکتر محمدجواد فدایی همچنین، از آبان ماه سال 1375 به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان را به مدت دو سال عهده دارد بود تا اینکه در شهریورماه سال 77، مجدداً مسئولیت معاونت امور عمرانی استانداری کرمان را بر عهده گرفت.

وی در سال‌های 1382 و 1383 در سمت معاونت امور عمرانی و رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه استان کرمان ایفای نقش کرد. با شروع به کار دولت جدید و انتصاب استاندار جدید کرمان، از مهرماه 1384 فعالیتهای خود را در اشتغال به امور آموزشی و پژوهشی منحصر و متمرکز کرد.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/