کد خبر: 87574

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مردم ما توطئه‌های استکبار و آمریکا را به خوبی دریافته‌اند گفت: امروز نه فقط کشور ما که جهان اسلام گرفتار ظلم استکبار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: یکی از ارکان مهم دین مبین اسلام که مورد پذیرش تمام ادیان الهی است، موضوع معاد است.

وی با بیان این مطلب که برای پرداختن به بحث معاد باید به دیگر موضوعات نیز توجه کرد، ابراز داشت: پایان زندگی دنیا را همه انسان ها قبول دارند و قرآن کریم نیز در این زمینه بارها تذکر داده است که همه موجودات مرگ را درک می کنند و هیچ راه فراری نیز وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مرگ عوامل درونی و بیرونی دارد، بیان داشت: یکی از سختی های مرگ، سکرات موت است که بر اساس بیان آیات و روایات بسیار سخت و هولناک است البته انسان های بزرگ و اهل بیت (س) سکرات مرگ را یا به کم ترین حالت آن تجربه می کنند.

وی افزود: مرگ حق است سراغ همه موجودات می اید، هیچ کس قادر به فرار کردن از آن نیست و در نهایت اگر انسانی دارای اعمال خوب باشد سکرات را با کمترین مشکلی، پشت سر می گذارد.

امام جمعه کرمان ضمن تسلیت سالگرد وفات آیت الله اراکی و ترور شهید شهریاری، عنوان داشت: دشمن با این ترورها نشان داد که تنها با علما مشکل ندارد بلکه با دانشمندان نیز سر نزاع دارد.

وی ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) را تبریک گفت و افزود: پیامبر اکرم (ص) شاهد بر اعمال انسان ها، بشارت دهنده، انذار کننده است همچنین امام صادق (ع) با توجه به شرایط حاکم بر زمان خود، توانست فقه را گسترش دهد و شاگردان زیادی را تربیت کند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: بی عدالتی و ظلم در دنیا در حال گسترش است و مصداق آن تجاوز و ظلم در حق مردمان فلسطین است که امیدواریم با ظهور امام زمان (ع) شاهد پایان این استبدادها باشیم.

وی تصریح کرد: در سالروز تشکیل بسیج قرار داریم که ۳۹ سال پیش توسط حضرت امام (ره) تشکیل شد لذا هفته بسیج را تبریک و تهنیت می گوئیم.

امام جمعه کرمان رمز موفقیت بسیج را خدامحوری، ولایت پذیری و عدالت خواهی عنوان کرد و افزود: تفکر بسیجی اعتمادساز، روشنگرا و جوانگرا است.

وی بیان داشت: در سالروز تشکیل نیروی دریایی ارتش نیز قرار داریم که این روز را به ارتشی های مقتدر تبریک می گوئیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: نیروی دریایی ارتش خدمات زیادی ارائه کردند، در جنگ هشت ساله حضور داشتند و از بنادر ما به خوبی محافظت می کنند.

منبع/مهر

انتهای پیام/