کد خبر: 87594

امیری خامکانی:

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت:امروز رفتار امریکا طوری است که هم پیمانان و حتی اکثر مردم امریکا هم این رفتار را منطقی نمی دانند و تا زمانی که این رفتار تغییر نکند هر گونه مذاکره با آمریکا بی فایده و بی نتیجه خواهد بود.

حسین امیری خامکانی نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر در رابطه با مطرح شدن رابطه و مذاکره با آمریکا از سوی برخی گروه های سیاسی اظهار داشت:در این ایام بخصوص در دوران حاکمیت ترامپ بر امریکا، نشنیده ام کسی پیشنهاد مذاکره و تعامل با این کشور را داده باشد چراکه مذاکره با امریکا قطعا بی فایده است.

وی افزود:امروز رفتار امریکا طوری است که هم پیمانان و حتی اکثر مردم امریکا هم این رفتار را منطقی نمی دانند و تا زمانی که این رفتار تغییر نکند هر گونه مذاکره با آمریکا بی فایده و بی نتیجه خواهد بود.

خودکفایی و استقلال اقتصادی کشور منافاتی با تعامل با دنیا ندارد

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در پاسخ به این سوال که تعامل با امریکا  آیا نوعی بی توجهی به سیاست های درونزای کشور خصوصا اقتصاد مقاومتی نیست ،بیان داشت: البته بغیر از امریکا و اسرائیل که رفتارهای ضد انسانی خاص خود را دارند خودکفایی و استقلال اقتصادی کشور منافاتی با تعامل با دنیا ندارد ، قطعا وجود تنش با دنیای اطراف اصطکاک هایی ایجاد میکند که توسعه درونزا را هم با مشکل مواجه میکند چراکه در سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بر درونزا و برونگری اقتصاد نیز تاکید شده است.

همه دنیا را نباید به امریکا و رژیم صهیونیستی خلاصه کرد

وی گفت:استفاده از تجربیات و ظرفیتهای بین المللی برای مقاوم کردن اقتصاد کشور و خودکفایی قطعا با کاهش تنش با دنیای اطراف خودمان امکان پذیر هست و همه دنیا را نباید به امریکا و رژیم صهیونیستی خلاصه کرد ، باید تا می شود اجازه ندهیم اتحادی حول این دو رژیم علیه ما شکل بگیرد.

 

با رفتار های هیتلر گونه ترامپ، مذاکره با امریکا  قطعا معنی و مفهومی ندارد

 

امیری خامکانی با اشاره به گروه های سیاسی که خط مستمر خود را تعامل ،مذاکره و سازش با امریکا دنبال می کنند، به آنان پیام داد: با این رفتار و قیافه های هیتلر گونه ترامپ، مذاکره با امریکا قطعا معنی و مفهومی ندارد.

انتهای پیام/