کد خبر: 87597

فرمانده سپاه ثارالله کرمان:

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: بسیج رکن حیاتی راهبرد دفاع ملی ایران و سپر مقابله با فتنه‌های آینده در جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سردار غلامعلی ابوحمزه در گردهمایی بسیجیان کرمانی در محل حسینیه ثارالله کرمان به نقش بسیج در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) ابتدا فرمان بر تشکل بسیج دادند و سپاه هم از دل بسیج شکل گرفت.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به نقش بسیج از دیدگاه اندیشکده‌ها و متخصصان آمریکایی پرداخت و گفت: این اندیشکده‌ها از متخصصان و مدیران با تجربه آمریکا در رشته‌های مختلف و تئوری‌پردازهای دستگاه حاکمه ایالات متحده آمریکا هستند که مطالب و مسائل را نسبت به بسیج مطرح می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از دیدگاه این متخصصان، بسیج نیروی جایگزین‌ناپذیر پایداری و تداوم نظام جمهوری اسلامی است، چون بسیج آنقدر گسترده شده و در عمق جامعه ایران قرار گرفته که در عرصه‌های علمی، ورزشی، هنری و ساختارهای مختلف نظام اسلامی به عنوان فرهنگ، اندیشه و تفکر و ایده مورد قبول برگرفته از دین و آرمان‌های انقلاب جای خود را باز کرده است.

فرمانده سپاه ثارالله گفت: آمریکایی‌ها، بسیج را ستون اصلی امنیت داخلی و حافظ فرهنگ اسلامی در ایران عنوان می‌کنند و اشاره به سپاه و ارتش، نیروی انتظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی نداشتند در عین اینکه همه این دستگاه‌ها در امنیت ایران سهم دارند.

ابوحمزه گفت: بسیج از فرهنگ اسلام ناب دفاع کرده است، در راهپیمایی 22 بهمن، انتخابات‌های گسترده چهل سال، عرصه سازندگی، محرومیت‌زدایی، عرصه جهاد و شهادت، نقش بسیار پررنگ و اثرگذار و تاریخ ساز آن را می‌بینید.

وی بیان کرد: کار به جایی رسیده که دشمنان قسم خورده بسیج هم اذعان دارند که بسیج توان و ابهتی در نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده است.

ابوحمزه با اشاره به دیگر سخن اندیشکده‌های آمریکایی که بسیج خون در رگ‌های سپاه و سپر مقابله با فتنه‌های آینده است، گفت: سپاه هر چه دارد از بسیج است و هر چه نظام و انقلاب دارد از بسیج است و ما به آن افتخار می‌کنیم.

وی بیان داشت: بسیج سپر مقابله با فتنه‌های آینده در جمهوری اسلامی است و درست هم می‌گویند، صهیونیست‌ها و دنباله‌روهای آنها در منطقه توطئه کردند، اما با افکار و اندیشه بسیج حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی، جیش الوطنی، انصارالله، حشد الشعبی شکل گرفت.

فرمانده سپاه ثارالله ادامه داد: بسیج رکن حیاتی راهبرد دفاع ملی ایران است و امام خمینی (ره)  فرمودند:«به کمک بسیجیان سنگرهای کلیدی دنیا را فتح خواهند کرد».

ابوحمزه ابراز داشت: هر جا بیداری اسلامی محقق شد و ملت‌ها اسلامی را مبنا قرار داده و مقاومت کردند، آمریکا و ایادی آنها دچار شکست و ناامیدی شدند.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیج مرز و جغرافیا، زمان و زبان و نژاد و قوم نمی‌شناسد، هر مظلومی در هر کجای ایران باشد، مسلمان و غیرمسلمان باعث افتخار می‌شود.

ابوحمزه افزود: بسیج را محدود به مباحث نظامی و امنیتی نمی‌توان کرد، فرهنگ بسیج، فرهنگ علوی و نبوی و اسلام ناب محمدی (ص) است.

وی ادامه داد: به نظر دانشمندان و متفکران اندیشکده‌های ایالات متحده آمریکا، بسیج حضور مستحکم‌تر در عرصه منطقه‌ای است و ما دیدیم که چه بلایی بر سر داعش و النصره و دیگر گروه‌های تفکیری و اتقاطی در عراق و سوریه آمد.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان به وضعیت ذلیلانه عربستان سعودی و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس در برابر آمریکایی‌ها پرداخت و گفت: اینکه اینقدر حکام سعودی باید ذلیل و ناتوان شوند، چون به فرهنگ بسیج توجه ندارند.

وی ادامه داد: چرا امارات در کنار عربستان جنایت‌هایی را در یمن ایجاد می‌کنند و نخست وزیر رژیم غاصب کودک‌کش صهیونیست مخفیانه و علنی با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس دیدار دارد.

ابوحمزه ابراز داشت: سخن مقام معظم رهبری است که 40 سال است بسیج در همه عرصه‌ها حرف اول را می‌زند و تاکید دارند که مسئولان و نماینده‌ها و دولت و دستگاه دیپلماسی ما باید بسیجی شوند.

ابوحمزه بیان داشت: هر جا بسیج رفت، مقاومت و مقابله با استکبار شکل گرفت، فرهنگ بسیج، فرهنگ کمک به محرومان و مستضعفان و یاری رساندن به نظام جمهوری اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه و بسیج این توان را دارد به همه دستگاه‌های استان کمک کند، اما باید از ما کمک بخواهند و ما از این امر دریغ نمی‌کنیم.

ابوحمزه گفت: سپاه و بسیج در همه عرصه‌ها توان مدیریتی و اجرایی دارد و می‌توانیم این کار را انجام دهیم، لذا در آستانه چهل سالگی انقلاب و بسیج این افتخار برای بسیجیان بس است که مدال افتخار را از امام راحل و رهبری دریافت کردند.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم بسیجی فکر و عمل کنیم، هر کس در هر جا هست، مسئولیت و وظیفه خود را درست انجام دهد.

منبع/فارس

انتهای پیام/