کد خبر: 87625

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت توطئه دشمن است گفت: دشمن می‌خواهد وحدت و انسجام را از جامعه بگیرد و جامعه اسلامی را دوقطبی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سردار غلامعلی ابوحمزه امروز صبح در صبحگاه اداری آموزش و پرورش استان کرمان در جمع فرهنگیان با گرامیداشت روز مجلس و یاد و خاطره شهید مدرس اظهار داشت: بر روح مطهر و شهدای انقلاب اسلامی درود می‌فرستیم و از خداوند می‌خواهیم ما را ادامه دهنده راه شهدا قرار دهد.

وی با تبیین تهدیدات استکبار جهانی و راهکارهای مقابله با آن افزود: فرهنگیان از قشر خواص جامعه بوده و نگاه و رفتار آنها اثرات و برکات خوبی در جامعه دارد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه در نگاه کلی تهدیدات دشمن را به سه مقوله سخت، نیمه‌سخت و نرم تقسیم می‌شود یادآور شد: استکبار از ابتدای انقلاب تهدیدات سخت زیادی از جمله جنگ تحمیلی، ترور دانشمندان هسته‌ای و حمایت تروریست‌هایی مانند داعش را علیه کشور داشته است. 

وی با اشاره به اینکه در تهدیدات نیمه‌سخت نیز مجموعه تهدیدات امنیتی مانند حرکت‌های منافقین و فتنه‌گری در جامعه از این دست طبقه‌بندی را می‌شوند عنوان کرد: تهدید نرم دشمن امروز در عرصه  سیاسی و اقتصادی وجود داشته و قابل مشاهده است.

ابوحمزه با بیان اینکه شبکه‌سازی و نفوذ در شبکه‌های مجازی در بدنه انقلاب اسلامی از برنامه‌های دشمن است افزود: دشمن نفوذ در بدنه جامعه را با جدیت دنبال می‌کند به‌طوری که ظاهر قضیه حفظ شود اما در بطن جامعه ضربه خود را می‌زند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای جمهوری اسلامی زیادی در دنیا داریم که چون ماهیت واقعی آنها اسلام نیست سرسپرده آمریکا هستند گفت: دشمن تلاش می‌کند تا تحریم‌های اقتصادی علیه کشور را بزرگ جلوه دهد و داد از تحریم‌های شکننده و فلج‌کننده می‌زند تا مردم را ناامید کند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت نیز در برنامه‌های دشمن است افزود: دشمن می‌خواهد وحدت و انسجام را از جامعه بگیرد و جامعه اسلامی را دوقطبی کند.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها آمریکا را یک غول بزرگ می‌دانند و معرفی می‌کنند بیان کرد: این در حالی‌ است که آمریکا در سال‌های گذشت از انقلاب هر توطئه‌ای که علیه کشور راه‌اندازی کرده است شکست خورد و امروز ضعیف‌ترین دوران آن است.

ابوحمزه با بیان اینکه در جنگ 33 روزه نیروهای حزب‌الله که درس گرفته از مکتب امام خمینی(ره)هستند هیمنه اسرائیل و آمریکا را شکستند گفت: در دو هفته قبل هم در یک جنگ دو روزه نیروهای حزب‌الله و مقاومت اسرائیل را شکست دادند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار بعد از هفتاد سال اسرائیلی‌ها ملتمسانه درخواست آتش‌بس دادند عنوان کرد: پنج درصد از خاک سوریه در اختیار داعش است و سایر نقاط آن از وجود گروه داعش که مورد حمایت آمریکا است پاک شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه آمریکا بداند همه اینها نسیمی از وجود انقلاب اسلامی ایران بوده و کار ما در منطقه غرب آسیا تازه شروع شده است گفت: آمریکا در این سال‌ها میلیاردها دلار در خاورمیانه هزینه کردند اما هیچ نتیجه‌ای نگرفتند و بدون هیچ دستاوردی از عراق خارج شدند.

وی با اشاره به اینکه جای تعجب است بعضی‌ها در این کشور دائما حرف از مذاکره با آمریکا می‌زنند بیان کرد: چرا عده‌ای صحنه واقعی را نمی‌بینند، روزی که ما در غربت بودیم آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند امروز که جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا به اقتدار رسیده است.

ابوحمزه با بیان اینکه امروز دشمن با جنگ روانی به دنبال القای بزرگنمایی مشکلات و گرانی در کشور است افزود: این موارد قابل حل است همان‌طور که گردنه‌های خطرناکی را از اول انقلاب تاکنون طی کردیم.

 

وی با اشاره به اینکه مشکلات از صدر اسلام هم بود و پیامبر دوران سخت تحریم اقتصادی را طی کرد گفت: بعضی از رسانه‌ها در کشور در پی اعدام مفسدین اقتصادی اظهارنظرهایی داشتند که قابل قبول نیست.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه این افراد با معیشت مردم برخورد کردند و پشت سر آنها دشمن است عنوان کرد: دشمن به‌دنبال آن است بین مردم و مسئولان شکاف ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه فساد مالی در کشور ما سیستمی نیست بیان کرد: در یک گوشه‌ای از کشور فردی این کار را انجام داده و نباید به کل کشور تعمیم داده شود.

ابوحمزه با بیان اینکه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش سه رکن انقلاب اسلامی هستند و باید این موارد را برای مردم تبیین کنند افزود: کمک کنید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان کرمان محقق شود و کرمان در این زمینه الگو شود.

وی با اشاره به اینکه مصلحت‌اندیشی را کنار بگذارید و انقلابی فکر و انقلابی عمل کنید افزود: خوب جلوه دادن رژیم پهلوی یک توطئه است که دشمن در بین نسل جوانی که قبل از انقلاب را ندیده راه‌اندازی کرده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه باید دوران قبل از انقلاب را برای نسل جوان تبیین کرد و در جامعه بصیرت‌افزایی داشته باشیم گفت: در همین شهر کرمان هزار شهید داریم که باید سیره آنها را به نسل جوان معرفی کرد.

تسنیم

انتهای پیام/