کد خبر: 87659

قالیباف در کرمان :

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:آن روزی که پشت میز مذاکره نشستند اگر می‌دانستند که مذاکره نوعی مبارزه برای رسیدن به پیروزی است، امروز مجبور نبودند حل مشکلات اقتصادی را سیاسی جلوه ‌دهند تا عیب خود را بپوشانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، محمدباقر قالیباف شب گذشته در جمع فعالان فرهنگی استان کرمان در موزه دفاع مقدس با بیان اینکه به‌عنوان فردی که از مسائل و چالش‌های کشور آشنایی دارد باید نکاتی را بیان کنم،افزود: این شرایط کشور و سختی‌های به‌وجود آمده قابل مدیریت و اداره است و  ظرفیت ما به‌گونه‌ای است که در تحریم های فعلی می توانیم کشور را در  در حوزه اقتصادی در چهار سال به نقطه قوتی برسانیم.

وی با اشاره به اینکه خدا را شاکرم که در جمع مردم استان کرمان به‌ویژه جوانان پرتلاش و فعال کرمانی حضور دارم گفت: جوانان ما باید بدانند که اگر از تجربه بزرگان استفاده نکنند موفق نخواهند شد وباید امروز دست در دست هم به پیش برویم و نباید در جریان انقلابی کشور انشقاق ایجاد کنیم بلکه باید منطق با مسائل برخورد کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه تاریخ کشور ما نشان داده که تشکیلات حزبی به آن معنای حزبی بودن جواب نمی‌دهد و بیشتر گفتمان و جریان‌های فکری است که حاکم بوده است ،اذعان کرد: کار را باید دست جوانان سپرد و از نیروهای جوان در کشور استفاده کرد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اضافه شدن به خانواده‌های ضعیف جامعه بیان کرد: این مسئله  تبعات اجتماعی زیادی به دنبال دارد و راه حل این است که با مدیریت اقتصادی جامعه و کشور مردم را امیدوار کرد لذا این ظرفیت هم در حوزه نیروی انسانی و هم در منابع مادی ما وجود دارد که استفاده نمی‌شود.

ضعف مدیریتی در کشور یک چالش اساسی است

قالیباف با بیان اینکه دلسوز نبودن مدیران دغدغه مردم است ،تاکید کرد: ضعف مدیریتی در کشور یک چالش اساسی و  مدیران باید به فکر حل دغدغه مردم باشند نه اینکه دغدغه خود را برطرف کنند لذا بعضی‌ها هستند که نمی‌توانند گرسنگی مردم را تصور کنند.

تمرکز اصلی دولت در عرصه های مدیریتی است

وی با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر اینکه «بر رژیم پهلوی پیروز شدیم و جمهوری اسلامی ایجاد شد اما خطر اصلی ما غرب‌زدگان هستند» تصریح کرد: امروز کشور ما در بحث دولت آنقدر فربه، سنگین و تمرکزگرا در عرصه‌های مدیریتی است و با این ویژگی‌ها نمی‌شود کشور را اداره کرد .

 

امروز جمهوری اسلامی گرفتار دو لبه قیچی تند تحجر و لیبرالیسم است

 

وی با بیان اینکه بعضی‌ها ظاهر اسلامی دارند اما خمیرمایه اصلی آنها فرهنگ غربی است، افزود: خیلی مهم است که انسان تا آخر ایمان به خدا داشته باشد اما امروز جمهوری اسلامی گرفتار دو لبه قیچی تند تحجر و لیبرالیسم است که در حال زدن ریشه اسلام هستند.

 

شهردار اسبق تهران با اشاره به اینکه امام(ره) غرب‌زدگان را از همان اول انقلاب تهدید دانستند ، عنوان کرد: امروز نیز جریانی در کشور وجود دارد که در فعالیت‌های خود تحت تاثیر نظام سرمایه‌داری بوده و منطبق بر سنت‌های الهی حرکت نمی‌کنند و این افراد در گذشت زمان از نظام فاصله گرفتند.

دولت باید بداند مذاکره با دشمن نوعی مبارزه برای رسیدن به پیروزی است

وی تاکید کرد:آن روزی که پشت میز مذاکره نشستیم اگر می‌دانستیم که مذاکره نوعی مبارزه برای رسیدن به پیروزی است امروز دچار مشکلات نمی‌شدیم و مجبور نبودند حل مشکلات اقتصادی را سیاسی جلوه ‌دهند تا عیب خود را بپوشانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ما هر چه داریم از برکت انقلاب و اسلام است و صاحب هیچ کدام از بحث‌های ظاهری و مدیریتی نیستیم و ملت ایران هیچ وقت ذلت را نمی‌پذیرد آن هم ملتی که پیرو مکتب اسلام و امام حسین(ع) است.

 

انتهای پیام/