کد خبر: 87665

مبارز یمنی گفت: آمریکا پیشنهاد داده بود علی عبدالله صالح به قدرت برگردد و مبارزین مبارزه خود را کنار بگذارند اما مردم یمن قبول نکردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سیدصادق عبدالرحمن احمد الشرفی مبارز یمنی در دیدار ‌حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌ سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه دشمنان با محاصره می‌خواستند مردم یمن را تسلیم کنند اظهار داشت: چهارسال است که از نظر اقتصادی در یمن مشکلاتی داریم.

وی با بیان اینکه کارمندان یمنی چهار سال حقوق نگرفتند چون تحریم بانکی هستیم گفت: تمام ثروت یمن به دست نیروهای آمریکایی است و این نقشه آمریکا است که مردم در تنگنا قرار بگیرند.

مبارز یمنی با اشاره به اینکه نفت ما دست آمریکا است و مردم هیچ نقشی ندارند افزود: بیگانگان کشور را محاصره و درگیر جنگ کردند و 50 سال است که عربستان و آمریکا مخالفین را حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بعد از سرنگونی علی عبدالله صالح در یمن روحیه انقلابی در بین مردم تقویت شد عنوان کرد: مردم یمن دیگر مداخلات خارجی‌ها را بر مردم یمن قبول نمی‌کنند.

سیدصادق عبدالرحمن احمد الشرفی با اشاره به اینکه آمریکا سعی داشت مردم ما را با یک برنامه‌ریزی دقیق فریب دهد اما مردم یمن با هوشیاری متوجه شدند خاطرنشان کرد: آمریکا پیشنهاد داده بود علی عبدالله صالح به قدرت برگردد و مبارزین مبارزه خود را کنار بگذارند اما مردم یمن قبول نکردند.

وی با بیان اینکه ما مداخلات دولت‌های خارجی را رد کردیم و همین باعث ایجاد دشمنی آمریکا و همدستانش با مردم یمن شده است گفت: دشمنان نقشه کشیدند یمن را به شش اقلیم تقسیم کنند که ما مردم یمن قبول نکردیم.

مبارز یمنی با اشاره به اینکه وقتی ما پینهاد آمریکا را قبول نکردیم آنها از انقلاب انصارالله ترسیدند و عربستان به حمایت از مخالفان وارد جنگ با ما شد افزود: آمریکا به دو قسمت شدن یمن هم راضی نیست و می‌خواهد یمن به شش قسمت تقسیم شود و هر قسمت را هم به یکی از گروه‌های تکفیری داده است تا منافع خود را به دست بیاورد.

وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال این است تا منطقه ثروتمند یمن را که منابع زیادی دارد از یمن جدا کرده و صرفا به دنبال منافع خودش است تصریح کرد: لشکریان زیادی از کشورهای مختلف با ما وارد جنگ شدند و انصارالله با گروه‌های مختلفی در حال جنگ است در حالی که 300 هواپیما یمن را می‌زنند و از اسلحه‌های ممنوعه آمریکایی و انگلیسی استفاده کرده و مردم را قتل و عام می‌کنند.

منبع/تسنیم

انتهای پیام/