کد خبر: 87691

مسئول سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا:

سردار سنایی راد گفت:اقدامات توسعه ای و عمرانی صورت گرفته در منطقه چابهار کار موثری است و تروریست ها و اربابان آنها را از آینده شان مأیوس کرده است و بر همین اساس شاهد هستیم که دست به اقدامات مذبوحانه و انتحاری می زنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ سردار رسول سنایی راد مسئول سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: این عملیات ناکام بود؛ چرا که تروریست ها قصد داشتند انتحاری را به داخل مجموعه وارد کنند و اگر ماشین تجهیز شده به داخل مجموعه انتظامی منتقل شده بود؛ می توانست فاجعه ای را رقم بزند.

 

 

وی با اشاره به اینکه ایثاری که دو شهید از خود نشان داند موجب شد که از وقوع فاجعه جلوگیری شود، عنوان کرد: این اقدام تروریست ها نشان می دهد که آنان با ضعف مفرط و انفعال مواجه شده اند و به دنبال اقدام نمایشی هستند.

 

 

این مقام مسئول ادامه داد:امروز اگر توسعه ای می خواهد در منطقه سیستان و بلوچستان صورت بگیرد؛ چابهار یکی از نقاط کانونی توسعه اقتصادی است و با توجه به اینکه این منطقه به یک بندر راهبردی تبدیل شده است منافع برخی از رقبای ما را در منطقه به خطر می اندازد؛ بنابراین تروریست ها منطقه چابهار را برای عملیات تروریستی انتخاب کرده اند.

 

 عقبه حادثه تروریستی چابهار به عربستان و امارات بر می گردد

 

سردار سنایی راد ابراز کرد:باید عقبه این جریان تروریستی را در برخی از کشورهایی مانند عربستان و امارات که پیش از این هم  حامی تروریست تکفیری بودند دانست؛که در تقاطع گیری منافع پلیدشان هم اکنون مسائل اقتصادی را برای انتقام گیری از شکست هایی که بر پایه سیاست های اشتباه در کشورهایی مانند یمن، سوریه و … داشتند؛ در نظر گرفته اند.

 

 

مسئول سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا با بیان اینکه کشورهایی همچون عربستان و امارات از تروریست های کور تکفیری به عنوان یک ابراز و برای میل به اهداف پلید خود استفاده می کنند، اظهار کرد: باید عقبه این جریان را در کشورهای همجوار دانست که متأسفانه ضعف دارند و به  نوعی نفاق به خرج می دهند؛ این واقعیت است چرا که این اتفاق بدون داشتن عقبه در آن سوی مرز شدنی نیست.

 

 

وی با تأکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی باید بدون تعارف دیپلماتیک ماجرا را دنبال کند، گفت:دستگاه دیپلماسی باید به ماجرا در پاکستان و رد زنی ریشه های جریان تکفیری کشورهای آن سوی ساحل رسیدگی کند؛ همچنین مجموعه نیروهای نظامی و انتظامی در این ماجرا هوشیاری مضاعفی به خرج دهند.

 

 

این مقام مسئول با اشاره به اتفاقات رخ داده بعد از ربایش مرزبانان تصریح کرد: تروریست ها بار دیگر به دنبال این هستند که به اقتدار نظام حمله کنند ؛ این مسئله نشان میدهد فعالیت توسعه و عمرانی منطقه برای دشمنان ما سنگین است.

 

 

 

سردار سنایی راد در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات توسعه ای و عمرانی صورت گرفته در منطقه چابهار کار موثری است و تروریست ها و اربابان آنها را از آینده شان مأیوس کرده است و بر همین اساس شاهد هستیم که دست به اقدامات مذبوحانه و انتحاری می زنند.

 

انتهای پیام/