کد خبر: 87694

لاریجانی در کرمان:

معاون بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به اینکه دشمنان در کشور به دنبال اعتمادسوزی مردم نسبت به مسئولان هستند گفت: دشمنان به دنبال این هستند تا با دروغ مسئولان کشور را فاسد و ناکارآمد جلوه دهند و اعتماد مردم به نظام را از بین ببرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کذرمان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان که با حضور فدایی استاندار کرمان و محمدجواد لاریجانی معاون بین‌الملل و دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه برگزار شد اظهار داشت: حضرت علی(ع) در رابطه با اخلاق فرمودند اخلاق حسنه، اخلاق دینی و اسلامی ثمره عقل انسان است.

وی با بیان اینکه بداخلاقی و بی‌اخلاقی از رذائل بوده که ثمره جهل و نادانی است افزود: آدم عاقل فردی است که در اخلاقش هم عقلانیت وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی اگر بخواهد شورایی فعال و کارآمد باشد باید ابزار لازم را در اختیار داشته باشد بیان کرد: در دو محور اختیارات و امکانات باید به شورای فرهنگ عمومی توجه شود.

وی با بیان اینکه از روزهای گذشته تشکیل قرارگاه فرهنگی در استان کرمان آغاز شده است گفت: شورای فرهنگ عمومی از این قرارگاه حمایت می‌کند.

 محمدجواد لاریجانی در این جلسه با بیان اینکه سرباز ساده نظام اسلامی هستم و به این سربازی افتخار می‌کنم اظهار داشت: مقام معظم رهبری از سال 72 بحث تهاجم فرهنگی را مطرح کردند و از این جهت شورای فرهنگ عمومی مهم است.

وی با بیان اینکه چالش تجربه جمهوری اسلامی این روزها مطرح است و نسل جوان ما باید ویژگی‌های انقلاب را بداند گفت: انقلاب هم در داخل مرزهای خودمان ایجاد شد و هم این انقلاب در دنیا اثرگذار بوده و امروز به بیداری اسلامی تبدیل شده است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه ما می‌خواهیم زندگیمان را بر اساس اسلام شکل دهیم افزود: در زمانی این کار را آغاز کردیم که همه به این نتیجه رسیدند که اسلام یک دین سرزنده است.

وی با بیان اینکه اسلام یک دین جامع بوده و احکام جامعی دارد و حتی به خصوصی‌ترین موارد زندگی ما اشاره دارد گفت: مقالاتی نوشتند که اسلام دین خشنی است و بین عرب و عجم تفرقه انداختند اما راه به جایی نبردند.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای انقلاب چالش‌های زیادی ایجاد کردند و این دشمنی‌ها همواره وجود دارد بیان کرد: اما انقلاب به سرعت پیشرفت کرد و دستاوردهای زیادی داشت به همین دلیل دشمن سعی دارد ریشه و ساقه‌های انقلاب را بزند.

منبع/ تسنیم

انتهای پیام/