کد خبر: 87766

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه تهاجم فرهنگی علیه کشور توطئه دشمن است گفت: دشمن از طریق رسانه‌های خود و شبه‌افکنی به‌دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی است که مردم باید هوشیار و با بصیرت باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ حجت‌الاسلام محمد صباحی در آئین نماز جمعه شهر کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهارداشت: پیامبر(ص) در تمام سخنرانی‌های خود در منابر بر رعایت تقوای الهی تاکید می‌کردند.

وی با بیان اینک امام علی(ع) می‌فرماید مردم گناهان سه دسته هستند گفت: دسته‌ای از گناهان در همین دنیا آمرزیده می‌شوند و دسته‌ای از گناهان آمرزیده نمی‌شود و انسان در حالی از دنیا می‌رود که آمرزیده نشده است.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه دسته‌ای از گناهان بین آمرزیده شدن و نیامرزیدن هستند بیان کرد: امام علی(ع) فرمود گناهانی آمرزیده است که خداوند انسان را در همین دنیا مجازات کرده است و خدا بسیار رئوف‌تر از آن است که بنده خود را دو بار مجازات کند.

وی با بیان اینکه در دنیا ظرفیت مجازات هر گناهی نیست و بعضی از گناهان مجازات سنگینی دارد که حتما باید در آن دنیا انجام شود گفت: اینکه دنیا بر ما سخت می‌شود یکی از دلایلش برای آمرزش گناهان و همان مجازات گناهانمان است.

صباحی افزود: فردی از امام باقر (ع) سوال کرد، آدمی که برای گناهش سنگسار شده است آیا در قیامت هم عذاب دارد؟ امام فرموند خداوند کریم‌تر و بزرگتر از آن است که انسانی را دو بار مجازات کند.

وی با اشاره به اینکه حق‌الناس گناهی است که آمرزیده نمی‌شود و انسان باید حق مردم را بداند و رعایت کند بیان کرد: خدا از حق‌الناس نمی‌گذرد و متاسفانه بیداری ما در بحث حق مردم ضعیف شده است و مراقبت نمی‌کنیم.

خطیب جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت عیسی(ع) گفت: حضرت مسیح(ع) از پیامبران الهی و صاحب شریعت است و در قرآن کریم به بعضی از اهانت‌ها پاسخ محکم داده و جلوی تحریفات را گرفته است.

وی با گرامیداشت سالروز تشکیل یگان حفاظت از فرودگاه‌ها در سپاه پاسداران به فرمان امام(ره) افزود: سپاه در این سال‌ها به‌خوبی انجام وظیفه کرده و دشمنان انقلاب را در این زمینه ناکام گذاشته است.

صباحی با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم گفت: امروز در زمینه‌های مختلف در کشور دست خالی نیستیم و انقلاب دستآوردهای زیادی داشته است.

وی با بیان اینکه دلیل دشمنی استکبار با ما نیز همین پیشرفت‌هایی است که توسط مردم مسلمان و انقلابی انجام شده است عنوان کرد: اگر ما موفق نبودیم دشمن خوشحال بود و ما را رها کرده بود.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه انقلاب ایران دست غارتگری بیگانه از کشور را کوتاه کرد و مردم خودشان اداره کشور را به دست گرفتند گفت: دشمن بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب توطئه‌های مختلف و جنگ تحمیلی را راه‌اندازی کرد اما مردم ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه امروز هم دشمن دست از دشمنی خود بر نداشته است خاطرنشان کرد: در طول سال‌های بعد از انقلاب هزاران نفر از مردم ما را توسط منافقین ترور کرده که در بین آنها رئیس جمهور شهید هم هست.

صباحی با اشاره به اینکه شکی در حقانیت انقلاب اسلامی ایران نداشته باشید چرا که انقلاب ایران متکی بر مبانی اسلامی و دینی است گفت: دشمن از پیشرفت، پیروزی و توسعه اسلام در دنیا نگران است.

وی با بیان اینکه دشمن اسلام هراسی و ایران هراسی در دنیا را راه‌اندازی کرد و با حمایت از گروه تروریستی داعش قصد تخریب اسلام را داشت اما نتیجه نگرفت افزود: مردم ایران هیچ‌گاه زیر بار ظلم و زورگویی آمریکائی‌ها نرفته و با زورگویی در عالم مقابله می‌کنند.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه مردم در تمام صحنه‌های انقلاب از جمله انتخابات، راهپیمایی‌ها و نماز جمعه حضور گسترده و باشکوهی دارند که همه اینها در حمایت از انقلاب است گفت: تهاجم فرهنگی علیه کشور توطئه دشمن است.

وی با بیان اینکه دشمن با ترویج فساد در جامعه قصد انحراف جوانان را دارد افزود: دشمن از طریق رسانه‌های خود و شبه‌افکنی به‌دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی است که باید خانواده‌های ما هوشیار باشند.

تسنیم

انتهای پیام/

 

ادامه اخبار