کد خبر: 87819

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان گفت: مردم با این دیدگاه 9 دی را رقم زدند که امانت شهدا نیاز به حمایت جدی دارد و باید از انقلاب و دستاوردهای آن دفاع کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی  در خطبه‌های نماز جمعه کرمان با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی با بیان اینکه این شخصیت خدمات زیادی را برای اسلام داشته است، اظهار داشت: ایشان در بیتی رشد کرد که بیت شهداء بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان به نامه حضرت امام خمینی(ره) به گورباچوف اشاره و عنوان کرد: نامه امام(ره) به رهبر شوروی وقت، نشان دهنده این موضوع است که امام خمینی(ره) نه تنها برای مردم کشور خود بلکه نسبت به همه دنیا مهربانی و دلسوزی داشت.

وی به سالروز 9 دی ماه اشاره و با تاکید بر اینکه در تحلیل‌ها باید این موضوع را در دو مرحله بررسی کنیم، عنوان کرد: ارکان تشکیل‌دهنده فتنه در طول تاریخ که سال 88 و 78 نیز از همین روند پیروی می‌کردند دارای چهار رکن است.

علیدادی‌سلیمانی التقاط را یکی از این ارکان برشمرد و با بیان اینکه بخشی از حق و بخشی از باطل را در هم آمیختند، ابراز کرد: رکن دوم انحراف و رکن سوم هوا پرستی بوده که از صدر اسلام تاکنون ادامه دارد، جهالت، نادانی و بی‌بصیرتی نیز این پازل را تکمیل می‌کند.

وی عنوان کرد: مخلوط کردن حق و باطل سبب می‌شود حتی کسانی که دنبال حق هم هستند راه را بی‌راهه بروند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه جهالت، سیاهی لشکر فتنه است، تصریح کرد: کسانی که نمی‌توانند راه را از بی‌راهه تشخیص دهند و بصیرت ندارند، درگیر فتنه می‌شوند.

وی با رد این موضوع که برخی فتنه 88 را یک بد اخلاقی انتخاباتی و اختلاف سیاسی می‌دانند، بیان کرد: این موضوع مهمی است و نباید به آن ساده نگریست، طراحی آن در خارج از کشور اتفاق افتاد و دشمن می‌خواست با خیال خودش نظام اسلامی را عوض کند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: این برنامه‌ریزی برای آن سال‌ها زمان برده بود، دشمن زمانی را نیز انتخاب کرد تا نظام اسلامی را دچار مشکل کند، فتنه‌ای که خارجی‌ها در آن نقش اساسی داشتند و کسانی هم در داخل به آن کمک و عده‌ای هم تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه کسانی وارد فتنه شدند که قلبشان برای کشور می‌تپید و کسی باور نمی‌کرد که در دامن فتنه قرار بگیرند، گفت: این خاصیت فتنه است.

وی به 9 دی و شکل‌گیری آن پرداخت و با تاکید بر اینکه باید مواظب باشیم چراکه هر لحظه ممکن است فتنه بازسازی شود، تصریح کرد: عوامل مختلفی در شکل‌گیری آن نقش داشت که یکی از آنان بصیرت بود، و مطلب بعدی نیز نیاز به وحدت، مردم آن را درک کردند و به موقع وارد عمل شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان ادامه داد: یکی دیگر از مسائل این بود که مردم متوجه شدند که دشمن دین آنان را نشانه گفته و نباید بیشتر از آن به دشمن زمان داد.

علیدادی‌سلیمانی با تاکید بر اینکه مردم متوجه شدند که امانت شهدا نیاز به حمایت جدی دارد و باید از انقلاب و دستاوردهای آن دفاع کنند و این جزء با همدلی و همراهی اتفاق نمی‌افتد، افزود: مردم با این دیدگاه‌ها روز 9 دی ماه را رقم زدند که روز بصیرت نام گرفت.

وی با تاکید بر اینکه امروز قدرت اسلام را مشاهده می‌کنیم، مقاومت را دلیل آن برشمرد و تصریح کرد: رئیس جمهور کشوری که خود را قدرتمندترینِ دنیا معرفی می‌کند، مخفیانه وارد عراق می‌شود و عاجزانه از دولت عراق درخواست دیدار می‌کنند.

فارس

انتهای پیام/