کد خبر: 87861

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بنایی بر افراط گرایی ندارد، گفت: تنش زدایی و جلوگیری از گسترش بحران سیاست کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حشمت الله فلاحت پیشه چهارشنبه شب در نشست با فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی کرمان گفت: چند موضوع در دستور کار ما بوده است و به هر استان که می رویم موضوع دیدار با فعالان اقتصادی را در دستور کار قرار می دهیم چرا که آثار تصمیمات ما برای فعالان اقتصادی مهم است.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد بر پایه بودن بحث اقتصاد دارم، افزود: اصل افراط باقی نمی ماند؛ در دنیای سیاست افراطی گری پایدار نیست.

فلاحت پیشه عنوان کرد: حکومتی خوب است که دوران افراط را با حداقل هزینه بگذراند و عصر ترامپ هم نمی ماند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دوران کنونی را باید به گونه ای بگذرانیم که پایداری اقتصادی کشور حفظ شود. باید حوزه های مختلف تولید، درآمد انسانی و فنی را حفظ کنیم و با این دیدگاه نقش سربازی خودمان را به جا آوریم.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بنایی بر افراط گرایی ندارد، افزود: آن چیزی که حاکم بر سیاست کشور است تنش زدایی و جلوگیری از افزایش و گسترش بحران است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آثار سیاست ها و قوانین در حوزه اقتصادی دیده می شود و این حقی است که به شما فعالان اقتصادی می دهیم.

فلاحت پیشه عنوان کرد: یک جلسه ویژه کرمان در کمیسیون امنیت ملی با مباحثی مانند اتباع بیگانه برگزار و مسائل را  بررسی می کنیم.

وی ادامه داد: برای احکامی که باید ذیل بودجه قرار بگیرند با همکاری اتاق ایران پیگیری می کنیم و مجموعه نظرات اتاق ها را در همه استان ها می گیریم و در قالب احکام و بودجه سعی می کنیم به گونه ای بیاوریم که حداقل مشکل پیش بیاید.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک پنجم ارز صادرات بر می گردد، افزود: برخی می گویند باید مکانیزمی در زمینه پیمان سپاری ارزی بسازیم به هر حال هر دوطرف از دولت و فعالان اقتصادی حق دارند و باید به سامان برسیم و اقداماتی در سطح سران سه قوه در حال انجام است.

وی در مورد بحث خسارت پسته گفت: بخش اعظم این موضوع در قالب ماده ۱۲ قابل پرداخت است.

فلاحت پیشه گفت: خوشبختانه همین مدتی که به استقبال تحریم رفتیم منابع مالی تا حد زیادی به خاطر قیمت نفت و صادرات تقویت شد و فعالان اقتصادی می توانند کمک کنند و ما به عنوان کمیسیون در خدمت هستیم.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان فعالان اقتصادی می توانند مشکلات را به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس منتقل کنند تا در کمیته اقتصادی مطرح و پی گیری شود، گفت: کرمان استان توسعه ای است و باید شرایط پایدار توسعه ای و صادرات و البته شاخص های پایدار اقتصادی آن حفظ شود.

مهر

انتهای پیام/