کد خبر: 87909

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه به دشمن اعتماد نکنید چرا که دشمن، دشمن است و فرقی ندارد آمریکا یا غرب باشد گفت: ۹ ماه است که کشور را متوقف کردند و وعده‌های تو خالی در زمینه برجام می‌دهند که مطمئنا وعده‌‌های آنها در آینده هم عملیاتی نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در آئین نمازجمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و در ادامه بحث هفته‌های گذشته اظهار داشت: در آیات متعددی از قرآن کریم بحث شهادت و گواهی خداوند متعال در صحنه قیامت بر اعمال و رفتار ما بیان شده است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در قران می‌فرمایند در هیچ حال و اندیشه‌ای، نمی‌توان عملی انجام داد که خداوند بر آن شاهد نباشد افزود: این آیات حاکی از شهادت و گواهی تمام عیار خداوند در زندگی ماست.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه برخی از حرف‌ها و کلماتی که در آیات قرآن مطرح است با آنچه ما در دنیای مادی فهم و درک می‌کنیم، تفاوت دارد گفت: برای مثال زمانی که ما در دنیای مادی حرف از محکمه می‌زنیم دادگاخ دنیایی همراه با پرونده کوچک یا بزرگ، شاهد و قاضی که در محکمه نشسته و حکمی له یا علیه فرد صادر می‌کنند به ذهن می‌رسد.

وی با بیان اینکه در بحث سنگینی و سبکی اعمال تصور ما بر این است که ترازویی وجود دارد و در آن اعمال ما در آن مورد سنجش واقع می‌شوند تصریح کرد: فرهنگ قرآنی و روایی با برداشت ابتدایی ما از این مسئله تفاوت دارد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به ایات متعددی که در این زمینه وجود دارد بیان کرد: در مقام سنجش اعمال ما با بزرگ مرد عدالت امام علی(ع) مورد سنجش قرار می‌گیرند و هر اندازه اعمال ما به اعمال این بزرگوار نزدیک‌تر باشد، سنگین‌تر و هر اندازه از اعمال ایشان فاصله بگیریم سبک‌تر است.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با اشاره به اینکه ملت انقلابی ایران با دست خالی علیه رژیم طاغوتی مورد حمایت استکبار جهانی ایستادند اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت ملت ایران در آن سال‌ها موجب شد که در 26 دی ماه سال 57 شاه را از ایران فراری داده و زمینه را برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران فراهم کنند. 

وی با بیان اینکه انقلابی که امام خمینی(ره) معمار و رهبر آن بود به فضل خدا در چهار دهه توانسته است از همه موانع پیش رو عبور کند گفت: انقلاب ما در تمامی این سال‌ها توانسته پیچ‌ها را پشت سر گذاشته و امروز تبدیل به جریانی پویا و توانمند در صحنه‌های بین‌المللی شده است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی در این سال‌ها بیان کرد: امروز انقلاب ما امید همه ملت‌های آزادی‌خواه و مستضعف جهان است و به تمامی دنیا صادر شده است.

وی با یادآوری اینکه در همان روزهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام راحل(ره)، شورای انقلاب شکل گرفت تا آرام آرام مدیریت کشور را در دست بگیرد و بتواند در دوران پیروزی انقلاب کشور را مدیریت کند گفت: امام خمینی(ره) به خوبی می‌دانستند که دشمنی‌های دشمنان به صرف روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی محدود نشده و ادامه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را در پیش دارم افزود: پرستاران به حضرت زینب(س) مظلومه‌ای که الگوی بصیرت، ایثار و مقاومت است اقتدار کرده و وقت خود را صرف این می‌کنند که انسان‌ها را نجات دهند.

وی با تاکید بر اینکه لازم است تا بیانات مقام معظم رهبری برجسته شود و به عنوان دستور به آنها جامه عمل بپوشانیم گفت: یکی از فرمایشات معظم له این است که آمریکا هیچ اعتباری ندارد و به تهدیدات و حتی امضاها، وعده‌های آن اعتباری نیست.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه برای بی‌اعتباری آمریکا در عرصه‌های مختلف دلایل فراوانی وجود دارد و در هر مذاکره و وعده‌ای که دادند آن را عملیاتی نکرده‌اند بیان کرد: بارها دیده شده که آمریکایی‌ها در هر جایی که تهدید کردند و جریان مقابلشان محکم ایستاد، عقب نشستند.

وی با بیان اینکه خروج آمریکا از معاهده‌های بین‌المللی بخشی از این بی‌اعتمادی‌ها است گفت: آمریکایی‌ها هر جا که رسما معاهده‌ای را امضا کردند آن را پس گرفتند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در رابطه با قیام مردم قم در 19 دی ماه که دو جریان را به صورت رسمی و علنی برای جهان به تصویر کشاند بیان کرد: یکی از این جریانات، جریان نظامی مبتنی بر لیبرال دمکراسی غرب و جریان دیگر، جریان توحیدی و الهی است.

وی با بیان اینکه قیام مردم قم نشان داد که نظامی مبنی بر لیبرالیسم، نظام معرفتی خاص خودش و مادی گراست گفت: این جریان اخلاق را در خدمت سیاست قرار می‌دهد و سیاست را حاکم بر اخلاق می‌کند و رای و آرای مردم را تا زمانی که نفع خودش هست می‌پذیرد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه جریان لیبرالیسم غرب و آمریکا در نوع محسابات خود دچار ایراد و اشکال شدند عنوان کرد: آنها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پشت سر رژیم طاغوت وبعد از آن پشت سر ضدانقلاب‌ها و منافقان و در دوران هشت سال دفاع مقدس هم پشت سر صدام ایستادند و در همه محسابات خودشان دچار اشتباه و اشکال و شکست شدند.

وی با بیان اینکه در این دوران هم دوباره اشباهات خود را تکرار کرده و در سوریه پشت سر مخالفان دولت قانونی سوریه، در عرق پشت سر تروریست‌ها و در یمن پشت سر رژیم آل‌سعود هستند افزود: اما در سوی دیگر جریان نظام توحیدی و الهی پیروزی را از آن خود کرده و استکبار جهانی را شکست دادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به نکته دیگری در سخنان رهبر معظم انقلاب وجود دارد گفت: حضور مردم در صحنه است که بیشترین کمک را به کشور ما در طول انقلاب شکوهمند اسلامی در چهل سال گذشته کرده است و باید توانستن را تنها شعار خود قرار دهیم و با کمک مردم است که می‌توانیم از سختی‌ها عبور کنیم.

وی با بیان اینکه حفظ روحیه انقلابی یکی دیگر از این امور مهم برای حضور مردم در جامعه است افزود: مردم توقع دارند هر جا انحراف، رانت و اشکالی در دستگاه وجود دارد با آن برخورد شود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه تبعیت از رهبری یکی دیگر از عوامل حضور مردم در صحنه است بیان کرد: مسئولان باید تابع ولی امر باشند و همه توده‌های مردم همان‌گونه که از رهبری دفاع و تبعیت می‌کنند در همه لایه‌های مدیریتی کشور این امر جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه اعتماد به نسل جوان و روی کار آوردن جوانان و جوانگرایی در حوزه‌های مخلتف یکی دیگر از بخش‌های جدی حضور مردم است گفت: به دشمن اعتماد نکنید چرا که دشمن، دشمن است و فرقی ندارد آمریکا یا غرب باشد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه 9 ماه است که کشور را متوقف کردند و وعده‌های تو خالی در زمینه برجام می‌دهند و مطمئنا وعده‌‌های آنها در آینده هم عملیاتی نمی‌شود افزود: راه عبور از این مشکلات اعتماد به دورن کشور و در دستور قرار دادن مدیریت جهادی در همه عرصه‌ها است.

 

تسنیم

انتهای پیام/