کد خبر: 87968

یکی از بستگان مرضیه هاشمی:

هیچ اتهامی متوجه مرضیه هاشمی نیست عنوان کرد: روزهای نخست مرضیه هاشمی را در سلول انفرادی نگهداری می کردند و اجازه ارتباط با کسی را نداشتند؛ آنها به جز گوشت خوک غذایی در اختیار مرضیه قرار نداده بودند و به همین دلیل مرضیه دست به اعتصاب غذا زده بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ معصومه دستوریان، یکی از بستگان مرضیه هاشمی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص آخرین وضعیت مرضیه هاشمی، خبرنگار آمریکایی مقیم ایران که توسط FBI بازداشت شده است اظهار داشت: در حال حاضر مرضیه هاشمی اگرچه از انفرادی بیرون آمده اما همچنان در زندان به سر می برند.

وی در ادامه گفت: بر اساس گفتگویی که با سارا هاشمی، دختر خانم هاشمی داشتیم، آخرین مکالمه با مرضیه روز جمعه بوده است که در خلال دادگاه با او صحبت کرده بودند و این اجازه صحبت به واسطه فشار افکار عمومی به آمریکا بود.

یکی از وابستگان مرضیه هاشمی با بیان اینکه جای تأسف است که کشوری که مدعی حقوق بشر و آزادی بیان است، چنین اقدامی انجام می دهد تصریح کرد: کشوری که خود را مهد آزادی می داند یک خانم بیمار را با شرایط نامناسب در زندان نگهداری کرده در صورتی که مرضیه هاشمی تنها یک شاهد اجباری برای یک موضوع است.

دستوریان ضمن تأکید بر اینکه هیچ اتهامی متوجه مرضیه هاشمی نیست عنوان کرد: روزهای نخست مرضیه هاشمی را در سلول انفرادی نگهداری می کردند و اجازه ارتباط با کسی را نداشتند؛ آنها به جز گوشت خوک غذایی در اختیار مرضیه قرار نداده بودند و به همین دلیل مرضیه دست به اعتصاب غذا زده بود.

وی در ادامه گفت: مرضیه هاشمی روز جمعه به خانواده خود گفت که وضعیت غذایی او اکنون کمی بهتر شده و به او اجازه داده‌اند که در زندان از روسری استفاده کنند؛ ما این موضوع را ناشی از فشارهای مردمی و همچنین نهاد های مردمی در دنیا می دانیم.

یکی از وابستگان مرضیه هاشمی با بیان اینکه هنوز اطلاعی از زمان آزادی مرضیه به ما نداده اند تصریح کرد: برای مرضیه وکیل گرفته ایم و پیگیری های لازم در حال انجام است؛ حضور مردم در مقابل سفارت سوئیس هم به خاطر رساندن پیغام مردم به آمریکاست که باید مرضیه را آزاد کنند.

انتهای پیام/