کد خبر: 88025

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: امروز در صحنه های مختلف شاهد شکست فتنه های داخلی و استکبار جهانی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه کرمان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: در صورت رعایت تقوالی الهی در همه زمینه ها، انسان سعادتمند دنیا و آخرت می شود.

وی با اشاره به اینکه در روز قیامت گروهی مردود و گروهی سرافراز هستند و افراد سعادتمند همان متقین هستند، ابراز داشت: طبق آیات قران، در روز قیامت اعضا و جوارح انسان نسبت به اعمال و رفتارش شهادت می دهند بنابراین باید مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که برخی از اعضای انسان همانند دست و پا و پوست به دلیل اینکه بسیاری از اعمال توسط این جوارح انجام می شود، نام آنها در قرآن آمده است، اظهار داشت: یکی از مناسبت ها، روز فن آوری هسته ای است به توسط دانشمندان جوان کشور رقم خورده است ضمن اینکه در خیلی از فن آوری ها در بین ۱۰ کشور دنیا قرار داریم.

وی گفت: ۴۰ از سال انقلاب گذشته است و در طول این چهار دهه دشمنان با هر ابزاری و به هر شیوه ای به دنبال ضربه به این مملکت بودند که به لطف الهی، درایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم ناکام ماند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی زندگی امام راحل (ره) را در سه بخش مطرح کرد و افزود: بخش اول زندگی امام خمینی (ره) مربوط به تولد تا تکمیل شخصیت وی است که غالب عمر ایشان در این مسیر یعنی خودسازی سپری شد؛ از طرف دیگر اخلاق محوری یکی از ارکان موفقیت هر انسانی است که توسط امام (ره) به طور کامل در زندگی پیاده شد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه بخش دوم زندگی امام خمینی (ره) را تشکیل می دهد، عنوان داشت: در طول تاریخ افراد و گروه ها مبارزات مختلفی داشتند اما جنس مبارزه ایشان فرق می کرد چرا که هدف مبارزه امام (ره) جلب رضایت الهی و تحقق احکام الهی در جامعه بود.

امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که امام (ره) قائل به مبارزه الهی بود و اگر کسی هم وی را یاری نمی کرد باز به مسیر خود ادامه می داد، تصریح کرد: بخش سوم زندگی امام خمینی (ره) مربوط به پس از پیروزی انقلاب است لذا ایشان یک دهه رهبری امت را بر عهده داشتند، اصل ولایت فقیه را احیا و مبارزه ۴۰ ساله علیه استکبار را آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه دو جریان فتنه و انحرافات در داخل کشور علیه انقلاب فعالیت می کنند و به دنبال ضربه به نظام هستند، افزود: امروز در صحنه های مختلف شاهد شکست فتنه های داخلی و استکبار جهانی هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان این مطلب که در ۱۸ کشور آمریکای لاتین از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۶ نزدیک به یک قرن ۱۶۲ کودتا انجام شد، تصریح کرد: هر کجا و در هر صحنه ای که مقاومت کردیم، پیروز شدیم.

وی ادامه داد: از طرف دیگر هیچ امیدی به آمریکا و اروپا نیست، شکست های آنها را در مسائل مختلف مشاهده می کنیم و امیدوارم با همراهی ملت و مدیریت رهبر مظم انقلاب این پرچم به صاحب اصلی آن برسد.


مهر

انتهای پیام/