کد خبر: 88135

رییس سازمان بسیج مستضعفین در یادواره شهدای دانش آموز و دانشجوی کرمان :

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در عملیات کربلای 4 این لشکر سرافراز جانفشانی‌ها کرد و در عملیات کربلای 5 این لشکر را در اوج دیدیم و عبور آنها از اروند، اروند را خجل کرد. رزمندگان جوان اما باصلابت، جوانمرد و شجاع این لشکر به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی کارستان‌ها کردند. کرمانی‌ها باید به حاج قاسم افتخار کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، سردار"غلامحسین غیب پرور"در یادواره شهدای دانش آموز و دانشجوی کرمان گفت: خدمات لشکر ثارالله بر تارک انقلاب اسلامی می‌درخشد و کسانی که به تاریخ انقلاب اسلامی و بویژه دفاع مقدس آشنایی دارند خدمات این لشکر ظفرمند راهیچگاه فراموش نمی‌کنند.

وی با اشاره به شجاعت‌ها و ایثارهای لشکر 41 ثارالله استان کرمان در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس لشکر 41 ثارالله استان کرمان حدود 25 عملیات انجام دادند و در برخی از این عملیات، سخت‌ترین نقطه‌ها را بچه‌های کرمان عهده‌دار بودند و در عملیات بدر جانفشانی‌های لشکر ثارالله کرمان از یاد نخواهیم برد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در عملیات کربلای 4 این لشکر سرافراز جانفشانی‌ها کرد و در عملیات کربلای 5 این لشکر را در اوج دیدیم و عبور آنها از اروند، اروند را خجل کرد. رزمندگان جوان اما باصلابت، جوانمرد و شجاع این لشکر به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی کارستان‌ها کردند. کرمانی‌ها باید به حاج قاسم افتخار کنند.

وی افزود: سلام خدا بر یکا یک شهدای شما، سلام خدا بر شهدای دانش آموز که درک شهدای دانش آموز به اندازه‌ای عمیق بود که دشمن را ذلیل‌تر از آنچه بود به عالمیان نشان دادند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه یک هزار و 319 شهید دانش آموز و 140 شهید دانشجو از استان کرمان داشته‌ایم و این چیز کمی نیست، اظهار کرد:  مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب فرمودند که این انقلاب را با دیگر انقلاب‌ها قیاس کنید.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس ذکر، دعا، توسل و تقرب حاکم بود و همچنین در آن دوران برادری‌ها، فداکاری‌ها و از خود گذشتگی‌ها موج می‌زد. شما دانشجویان و دانش آموزان به مجلس شهیدان آمده‌اید و از این مجلس باید بهره ببرید.

سردار غیب‌پرور دیانت و معنویات جوانان را دلیل سرافرازی ما در دوران دفاع مقدس دانست و بیان کرد: اتفاقات دوران دفاع مقدس قصه کتابچه نیست بلکه واقعیت آن روز بود.

وی با یادآوری جانفشانی های رزمندگان و شهدای استان کرمان در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: همه ما باید یاد بگیریم که سنگر را رها نکنیم، بچه‌های ما در غرب کشور در سنگر یخ زدند(4 رزمنده کرمانی در زمان جنگ از سرما در سنگر خود یخ زدند) اما سنگر را رها نکردند غواصان لشکر سرافراز از اروند گذشتند و مردانه پای انقلاب و امامشان ایستادند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین خطاب به دانش آموزان و دانشجویان گفت: از دوران دفاع مقدس درس مقاومت و نهراسیدن یاد بگیرید و در مقابل دشمن سست و فشل نشوید، بدانید دشمنان نظام و انقلاب جزی فنا و اضحلال این انقلاب راضی نیستند. چه کسانی باید این انقلاب را حفظ کند؟ کسی جزی شما جوانان.

وی با طرح این سوال که چه کسی را اسوه قرار دهیم و به چه کسی به عنوان الگو نگاه کنیم؟ عنوان کرد: رزمندگان ما همواره به حضرت فاطمه الزهرا(س) افتخار کرده‌اند، حضرت زهرا (س) اقیانوسی از فضایل است اما چیزی که به کار این جلسه می‌آید مقاومت و بصیرت زهراست؛ حضرت زهرا (س) از حریم ولایت دفاع کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین  ادامه داد: خدا نکند انسان به خاطر قدرت و ثروت کور شود، کوری ظاهری بشر قابل تحمل است اما با کوری دل چه کند؟ نتیجه این کوری دل گمنام بودن قبر دردانه پیامبر، خانه نشینی علی(ع)، واقعه عاشوراست؛ عاشورا نتیجه بی‌خردی و بی‌صفتی مردمانی ست که حضرت علی(ع) را رها کردند، اما ما نباید رهبر و ولایت را رها کنیم.

وی با بیان این مطلب که روایت حماسه‌های شهیدان ما مطلوب است، اظهار کرد: سلام خدا بر جوانان امروز که رهبری را رها نکردند، انقلاب ما و کشور ما با زیور جوانان درخشنده‌تر شده است.

سردار غیب‌پرور خاطرنشان کرد: استان کرمان اولین استانی است که دومین اجلاس شهدا را برگزار می‌کند، می‌باشد، کرمانی‌ها هوشمند هستند زیرا اولین موزه شهدا نیز در کرمان ایجاد شد.

ایسنا

انتهای پیام