کد خبر: 88142

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا مطرح کرد

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: از سال 2000 تا 2025 برنامه زمانی در نظر گرفته شد که اگر بتواند 6 هدف را پیاده کند، قدرت مطلقه خود را بر جهان تثبیت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، همایش بصیرتی ناظران شورای نگهبان شهرستان کرمان و گرامیداشت آیت‌الله محمد مؤمن عضو فقید فقهای شورای نگهبان با حضور رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در حسینیه ثارالله کرمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در این همایش با تبریک میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی (ره)، رسالت ناظران شورای نگهبان را سنگین، مهم و موثر دانست و اظهار داشت:  نیروهای شورای نگهبان در استان‌ها از بهترین نیروها هستند که از برکات نظام است.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا چشم‌انداز فتنه سال 98 را محور سخنرانی خود قرار داد و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرموده بودند: «دشمن برای سال 97 طراحی‌هایی کرده بود که توفیق پیدا نکرد و ممکن است آن را برای سال 98 پیش‌بینی کند» عنوان کرد: بر همه ما واجب و لازم است که واقعیت‌ها را به مردم بگوییم و ماهیت دشمن را برای آنان روشن کنیم و اگر مردم واقف شوند، قطعا نوع ایستادگی و مقاومت آنان متفاوت خواهد بود.

 سعیدی به سند امنیت ملی آمریکا برای 25 ساله هزاره سوم اشاره کرد و گفت: در واپسین هفته‌های پایانی هزاره دوم میلادی جامعه اطلاعاتی آمریکا به جمع‌بندی رسید که به عنوان سند امنیت ملی آمریکا برای 25 ساله هزاره سوم میلادی برنامه‌ریزی کند.

وی اضافه کرد: از سال 2000 تا 2025 برنامه زمانی در نظر گرفته شد که اگر بتواند 6 هدف را پیاده کند، قدرت مطلقه خود را بر جهان تثبیت می‌کند و اگر نتوانند آن را محقق کند از سال 2025 فروپاشی امپراطوری آمریکا شروع  می‌شود.

سعیدی این سند را دارای 6 هدف بیان و خاطرنشان کرد: گسترش آزادی و امنیت برای آمریکایی‌ها، تضعیف و خنثی‌سازی نیروهای بی‌ثبات‌ساز جهانی، کمک و الحاق پنج  قدرت اصلی به جریان اصلی در حال پیدایش بین‌المللی و تلاش و اقدام برای جامعه بین‌المللی در رام کردن نیروهای واگرایی که عنصر تغییر عامل به وجود آمدن آن بوده است برخی از آنان است.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا به رؤسای جمهور آمریکا در سال‌های ورود به این سند پرداخت و با بیان اینکه سه رئیس جمهور در این 19 سال بر دولت آمریکا ریاست کرده‌اند، ابراز داشت: بوش، اوباما و ترامپ سه رئیس جمهوری هستند که تلاش خود را برای اهداف سند ملی آمریکا کرده و آن را تا توانسته‌اند، پیش برده‌اند، پیش‌بینی می‌شود که ترامپ تا سال 2024 رئیس جمهور آمریکا باشد چراکه جریان‌های رادیکالی در آمریکا برای حفاظت از امنیت رژیم صهیونیستی، طرفدار تندروی افراطی هستند و از ترامپ حمایت می‌کنند.

سعیدی به اهداف بوش پرداخت و با اشاره به اینکه این رئیس جمهور آمریکا، چهار هدف را دنبال می‌کرد، ابراز داشت: دولت سازی در کشورهای همسایه ایران یکی از مهمترین آنان بود که به اذعان رئیس جمهور کنونی آمریکا، ناموفق بود و شکست خورد هر چند که هزینه‌های زیادی را در این راستا صورت دادند.

وی نهادسازی را دومین هدف بوش برای ضربه زدن به ایران دانست و تصریح کرد: ایجاد پایگاه و مهار قدرت ایران از کارهای در دست اقدام اوباما بود که قطعا شکست خورد و منطقه را ترک کرد.

سعیدی اضافه کرد: زمانی که اوباما آمد، فکر کردند که طلایی‌ترین دوران را در اختیار دارند که این موضوع به دلیل شرایط داخلی ایران بود که رئیس جمهوری با شعار اعتدال و همزیستی مسالمت‌آمیز با غرب روی کار آمد.

وی ریشه همه مشکلات و مسائل کنونی کشور را همین موضوع دانست و ابراز کرد: در آن زمان در ایران اسلامی شعار اینکه مرزبندی با آمریکا را قبول داریم اما در حد تعامل نه تقابل، که این بر خلاف آرمان‌های امام (ره) و رهبری است.

سعیدی شکست در برجام بدعهدی آمریکا را امتحان شده دیگر کشورها خواند و با بیان اینکه امپراطوری روسیه نیز به همین صورت شکست خورد، تصریح کرد: خروشچف در روسیه نیز همین سیاست را داشت و با آمریکا وارد مذاکره‌ای برد – برد شد و در حالی که فکر می‌کرد پیروز شده است، شکست سختی خورد.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: مشکل آمریکا با روسیه تعداد کلاهک‌های اتمی نبود همان‌گونه که مشکل آنان بر سر تعداد سانتریفیوژهای ما نیست.

وی تصریح کرد: آمریکا در زمان اوباما چند هدف داشت، این که ایران قدرت هسته‌ای منطقه‌ای نباشد، از حزب‌الله و حماس حمایت نکند و نقشی در خاورمیانه بزرگ نداشته باشد.

سعیدی گفت: تا زمانی که مسؤولانی در کشور ما باشند که حتی آب خوردن ما را هم به نتیجه برجام گره می‌زنند آمریکا پیروز می‌شود.

وی با بیان اینکه ترامپ در مواجهه با ایران چهار هدف را دنبال می‌کند و نگاه خود را عوض کرد، گفت: ترامپ معتقد است که اگر بتوانیم انسجام ملی، قدرت منطقه‌ای، قدرت دفاعی و قدرت انرژی را از ایران بگیریم، یا فرو خواهد پاشید و یا از مواضع خود عقب خواهد نشست.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه استقامت، عدم هراس از دشمن، اعتماد به نفس و مدیریت جهادی جوهره انقلابی هستند، تصریح کرد: دشمنان خارجی همه یک هدف دارند ولی تاکتیک‌های متفاوتی را در برنامه دارند،  که اگر نتواند جریان داخلی را با خود همراه کنند، ناموفق هستند.

وی با بیان اینکه فشار اقتصادی، عملیات روانی، تحریک گسل‌های نارضایتی برای اغتشاش و ائتلاف منطقه‌ای از اهداف آمریکا برای فتنه در ایران است، خاطرنشان کرد: الزام اساسی آمریکا برای توفیق در برنامه‌های خود، خروج از برجام بود.

سعیدی با بیان اینکه مجلس یکی از جریانات داخلی است، ابراز داشت: این مجلس منفعل بوده و در شان مردم ما نیست، ما یک مجلس انقلابی را لازم داریم.

وی اضافه کرد: ضرورت سازی، ترساندن مردم از آمریکا و شرطی کردن مردم از اقدامات جریانات داخلی است که مردم باید آنان را بشناسند.

فارس

انتهای پیام/