کد خبر: 88192

زاهدی خبر داد:

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت:5_6 است که قوه قضائیه در برخورد با مفاسد پای کار آمده و امیدواریم روندی که شروع کرده ادامه دهد، اما از دولتمردان آنچه را انتظار داشتیم انجام نداند از جمله افسارگسیختگی که در حوزه قیمت‌ها شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بسیاری از محصولاتی که 100 درصد تولید داخلی هستند با قیمت‌های بسیار گزاف به دست مردم می‌رسند،اظهار داشت:در بازدیدی که با اتاق اصناف از بازار داشتم گلایه مندی بازاریان و مردم را از عدم خرید و گران بودن اجناس شاهد بودم و بازدیدی که اخیرا از بازار کرمان داشتیم همچنین اختلاف  فاصله زمانی خرید کالاها سبب چند قیمتی بودن و تفاوت قیمت ها در سطح بازار شده است که دولت باید این وضع بازار را سامان دهد .

نظارت جدی از طرف دولت بر بازار نیست و مشاهده افزایش چند برابری قیمت‌ها در بعضی کالاها

   در حوزه قیمت‌ها شاهد افسارگسیختگی هستیم

وی افزود:5_6 است که قوه قضائیه در برخورد با مفاسد پای کار آمده و امیدواریم روندی که شروع کرده ادامه دهد، اما از دولتمردان آنچه را انتظار داشتیم انجام نداند از جمله افسارگسیختگی که در حوزه قیمت‌ها شاهد هستیم.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: مسئولان کشور به جای سیاسی‌کاری و سیاسی‌بازی باید حوزه نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی قوی کنند که یقینا خیلی از مسائل و مشکلات کاهش پیدا می‌کند، اما مجلس آنچه انتظار داریم نیست.

باید قبول کنیم که ما به معین‌های اقتصادی امتیاز نمی‌دهیم

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه فعالیت معین‌های اقتصادی در استان کرمان با بیان تشکر از استاندار سابق کرمان، گفت:  رزم‌حسینی فردی خلاق و نوآور بود که جای او در استان کرمان خالی است و خدا هدایت کند افرادی را که با وارد کردن فشارهای سیاسی باعث ترک رزم‌حسینی از تصدی استانداری کرمان شدند.

وی افزود: در حوزه شهرستان‌های کرمان و راور معین‌های اقتصادی فعال هستند و در چترود امیدواریم تا انتهای سال آینده فولاد بوتیا به نتیجه برسد و ما اثربخشی آن را ببینیم.

وی خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که ما به معین‌های اقتصادی امتیاز نمی‌دهیم، بلکه از آنها امتیاز می‌گیریم و باید از آنها تشکر داشت که پای کار آمده‌اند.

زاهدی بیان کرد: بسیاری از حاشیه‌نشینی‌های شهر کرمان از شهرهای اطراف آمده‌اند زیرا نتوانسته ایم امکانات و اشتغالزایی را به شهرای اطراف ببریم پس اگر به اطراف کرمان رسیدگی شود فشار روی کرمان برداشته می‌شود و این به نفع خود کرمان است.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: بنیاد آرشام کرمان که امروز به نام بنیاد قدس شهرت دارد قبل از انقلاب اسلامی، املاک و زمین‌های درآمدی زیادی را برای امور فرهنگی آموزشی پیش‌بینی کرده بودند که بعد از انقلاب به حکم شورای انقلاب مصادره شد و در حکم مصادره عنوان شده که به وزارت آموزش و پرورش جهت فعالیت‌های آموزشی و توسعه فضاهای عمرانی آموزش و پرورش داده شود که در کرمان این بنیاد در اختیار جمعی به عنوان متولی خارج از سیستم آموزش و پرورش قرار می‌گیرد و از آن زمان از دست آموزش و پرورش بیرون می‌آید.

درخواست از بازرسی کل کشور و وزارت آموزش و پرورش برای پیگیری مسأله بنیاد قدس

 

وی با بیان اینکه پیگیری مسأله بنیاد قدس از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عهده بنده گذاشته شده است،ادامه داد: ما هیچ آمار دقیق و درستی از اینکه این املاک چگونه فروش رفته و کجا مزایده آن برگزار شده نداریم و حتی گزارشاتی داریم که بخشی از آنها به افراد خاص فروخته شده است که از بازرسی کل کشور و وزارت آموزش و پرورش درخواست کردیم به این مسأله وارد شوند .

 

نمایندگی‌های خودرو در استان‌ها کاره‌ای نیستند شرکت‌های بزرگی باید پاسخگوی مردم باشند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:هفته قبل در کرمان اتفاقی افتاد که یکی از نمایندگی‌های شرکت سایپا با یکی از مشتریان خانم خود برخورد بسیار بدی داشت که نمایندگی‌های خودرو در استان‌ها کاره‌ای نیستند و مردم فقط این ها را می شناسند اما شرکت‌های بزرگی مانند پارس خودرو، ایران خودرو، بهمن خودرو، کرمان خودرو و ... باید پاسخگوی مردم باشند که پیش فروش داشته و با مردم قرارداد بسته‌اند.

احتمال استیضاح وزیر صمت برای قیمت‌های نابهنجار خودروها

وی ادامه داد: بعضی از خودروها از جمله پراید 95 درصد قطعات آنها ساخت داخل است، نمی‌شود به خاطر یک قطعه کوچک قیمت را دو تا سه برابر کنیم که دانشجویان ما می توانند کاملا این قطعات را در داخل بسازند یکی از مطالبات ما از وزیر کنونی صنعت، معدن و تجارت این است که وقت زیادی را برای خودروسازی‌ها بگذارد و مسائل را بررسی و حل کند که اگر به نتیجه نرسند احتمال دارد که وزیر به خاطر این موضوع استیضاح شود، اما امیدواریم بتواند بر خودروسازی‌ها مسلط شود و وضعیت  نابهنجار قیمت‌ها را برگیرد، ضمن اینکه باید برای خودروهای خارجی هم ساماندهی صورت گیرد.

نظام انتخاباتی در کشور ما یکی از ناکارآمدترین نظام های انتخاباتی دنیاست

 

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران مبنی بر انتخابات استانی گفت: نظام انتخاباتی ما از ناکارآمدترین نظام‌های انتخابی در دنیا است، باید قبول کنیم هیچ جای دنیا اینگونه بی‌حساب و کتاب نیست که  باید نظام انتخاباتی کشور اصلاح شود.

چرا در کشور مانظام حزبی در انتخابات کنار گذاشته شده است

وی تاکید کرد:در کشورهایی مانند عراق و حتی افغانستان که سال‌ها درگیر جنگ است، نظام حزبی دارند و احزاب قوی وارد انتخابات می‌شوند، استانی شدن انتخابات خوبست بشرط اینکه استانی شدن به همراه تناسبی شدن باشد تا فعلا مقدمه ای باشد برای نظام حزبی باشد.

فردی که یک روز سابقه کار نداشته الان نماینده مجلس است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مورد انتخاب رئیس جمهور فقط گفتیم سواد خواندن و نوشتن بلد باشد و نهایت رجل سیاسی باشد بیان کرد: اینکه رجل سیاسی بر اثر چه شاخص‌هایی انتخاب می‌شود معلوم نیست و دوره قبل 6 هزار نفر برای ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند.

 

زاهدی افزود: بسیاری از فسادهایی که در کشور ایجاد شده به دلیل این است که نظام حزبی نداریم و به احزاب بها ندادیم و نتیجه این می‌شود که در یک شهر برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی بیش از 300 نفر ثبت‌نام می‌کنند و فردی که یک روز سابقه کار نداشته الان نماینده مجلس است.

وی ابراز داشت: مجلس شورای اسلامی ریل‌گذار است و قطار اجرایی کشور باید روی این ریل سوار شود، اگر ریل‌گذاری دقیق و با برنامه‌ نباشد، نمی‌توان کشور را نجات داد و نتیجه آن می‌شود مانند اکنون که سه گروه در مجلس هستند اما هیچ کدام اکثریت را ندارند، بنابراین نطارتی که باید در مجلس انجام نمی‌شود.

در توسعه استان همه گروه‌های سیاسی با هم متفق هستند

وی تصریح کرد: در توسعه استان همه گروه‌های سیاسی با هم متفق هستند که باید دست در دست هم دهند که در حوزه ی نظارتی سعی کردم قوی باشم ولی در عزل و نصب ها دخالتی نداشتم و یک مورد از سهم خواهی بنده نمی توان یافت.

 

زاهدی گفت:برای استیضاح رئیس جمهور باید یک سوم از نمایندگان طرح را امضا کنند تا به صحن برود که ما یکسری سوالات اقتصادی از رییس جمهور داشتیم که باید یک چهارم مجلس امضاء می کردند که متاسفانه تعداد محدودی امضا کردند و سوال پرسیده نشد چراکه این کار تبعات بعدی برای آنها خواهد داشت !!

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ارتباط با افزایش مدارس غیردولتی ابراز داشت: در برنامه ششم توسعه فقط یک بند برای آموزش و پرورش و واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی عنوان شده است، اما دولت در لایحه بودجه 98، واگذاری مدارس دولتی را سالی 10 درصد عنوان کرده است.

دولت در 5 سال گذشته با کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان ضربه شدیدی به آن زد

وی افزود:با مدارس غیر دولتی مقابله نمی کنم اما مراقبت می کنیم تا دولت در مدارس دولتی کوتاهی نکند که دولت با کاهش ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در پنج سال گذشته باعث شده است که معلم برای مدارس دولتی کمتر تربیت شود .

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با FATF عنوان کرد: از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شفاف سوال پرسیدیم که یکی از مزایای آن را برای ما بگویید، اما وزیر امور خارجه به صراحت گفت که هیچ تضمینی در ارتباط با آن نمی‌دهیم.

در این شرایط جنگی فعلی پذیرش و امضای fatf یعنی اینکه با دست خود طناب دار را به گردن خود انداخته ایم

وی توضیح داد:در این شرایط جنگی فعلی پذیرش و امضای fatf یعنی اینکه با دست خود طناب دار را به گردن خود انداخته ایم.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها ما را فریب دادند و 9 ماه بحث بسته حمایت‌های مالی را مطرح کردند اما بعد دوباره مطرح کردند که به ازای دلار به شما دارو و غذا می‌دهیم.

لزوم روشن شدن حقایق شرکت پسته ایرانیان

زاهدی در خصوص شرکت پسته ایرانیان ابراز داشت: در سال 84 استانداری کرمان تصمیم می‌گیرد که شرکت پسته‌ای به موازات شرکت پسته خاندان رفسنجانی ایجاد کند، لذا شرکت پسته ایرانیان را تشکیل می‌دهند این شرکت وام کلانی از یکی از بانک‌های استان می‌گیرد که بر اساس این پول پسته مردم را بخرد و صادرات کند و از محل درآمد آن بدهی بانک را بپردازد.

 

وی با بیان اینکه پسته به چند کشور صادر شده و بعد ادعا کردند برخی پسته‌ها خراب بودند گفت: برخی پسته‌های صادر شده نیز پول آن برنگشته است و نتیجه این شده که بانک شکایت کرده و مطالبات خود را می‌خواهد و ساختمان شرکت را که متعلق به جای دیگری بوده است را ضبط کرده است.

 

زاهدی افزود: این شرکت پسته را به چند کشور صادر می‌کند و بعد ادعا می‌شود برخی از این پسته‌ها خراب بوده و بیماری داشته و برگشت خورده‌اند و بخشی هم که به مکزیک و هنک‌کنگ صادر شده، طرف مقابل پول را پرداخت نکرده است در این راستا مستنداتی داریم که نشان می‌دهد پول به ایران برگشته است، اما ادعای مسؤولان شرکت این است که پولی برنگشته است.

زاهدی ادامه داد: بانک با شکایت درخواست مطالبات خود را می‌کند و املاکی متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری مس ضبط شود و در حقیقت پول از بیت‌المال برای بانک داده می‌شود که در این مسأله یا اختلاس شده و یا کوتاهی صورت گرفته است و باید حقایق این مسأله روشن شود که با بیت‌المال بازی نشود.

از قوه قضاییه درخواست داریم بی رحمانه در رابطه با فساد اقتصادی خصوصا فسادهای اطرافیان مسئولان کشور وارد شود

وی بیان کرد:در بحث مبارزه با فساد تمام تلاش خود را می‌کنم و هیچ مماشاتی نداریم اما افراد زیادی هستند که با نفوذ بودند و به اسم افراد دیگر وام‌های کلان گرفتند و در جریان اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان این اتفاق افتاده است و از قوه قضاییه درخواست داریم بی رحمانه در رابطه با فساد اقتصادی خصوصا فسادهای اطرافیان مسئولان کشور  که باعث بی‌اعتمادی می‌شود،وارد شود و قاطع‌تر عمل کند.

زاهدی ادامه داد: در خصوص حسین فریدون از رئیس قوه قضائیه درخوست کردیم که چرا محاکمه نمی‌شود و برادر جهانگیری را هم درخواست کردیم که محاکمه شود.

 

وی اظهار داشت: با خود متعهد شده‌ایم که در مبارزه با فساد در هر جایی که وجود داشته باشد، کوتاهی نکنم، حال مربوط به هر شخصی و در هر مقامی باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: در سطح ملی چند کار مهم را انجام دادیم که یکی سوء‌استفاده‌های مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان است، فقط در بانک سرمایه 13 هزار و 600 میلیارد تومان وام گرفته شده که بیش از 9 هزار میلیارد تومان آن وام‌های مشکوک الوصول است.

اجرای پروژه پتروشیمی کرمان از سال آینده

وی ضمن دادن خبری خوش به کرمانی ها گفت::با پیگیری های صورت گرفته ان شالله از سال آینده شاهد اجرای پروژه پتروشیمی در کرمان خواهیم بود و از زمان شروع، 4سال پروژه پتروشیمی طول خواهد کشید تا شرکت های مرتبط مطالعات خود را در این خصوص انجام دهند

زاهدی عنوان کرد:پروژه فاصلاب کرمان 17-18سال شروع شده و فقط 27 درصد پیشرفت داشته است که دولت می گوید پول ندارد چه در دولت قبلی و چه فعلی.

اتمام سه ساله پروژه فاضلاب کرمان توسط هولدینگ میتکو

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:هولدینگ میتکو قرار شده است که پروژه فاضلاب کرمان را سه ساله به اتمام برساند به شرط اینکه آبهای حاصل از آن در اختیار میتکو برای استفاده در صنایع سنگین استان قرار گیرد.

انتهای پیام/