کد خبر: 88317

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

امام جمعه کرمان با تشریح چرایی اقدامات شوم آمریکا علیه سپاه گفت: آمریکایی‌ها تروریست پرور هستند و سپاه پاسداران یکی از مهم‌ترین عوامل ضربه زدن به آمریکایی‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانیدر خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان گفت: بنا به فرمایش حضرت علی (ع) یکی از معیارهای شخصیت هر انسانی تقوای الهی است؛ لذا تکریم انسان‌های با تقوا باید مدنظر باشد و افرادی که باتقوا نیستند را نباید بالا برد و آنها را تکریم کرد.

وی با اشاره به اینکه کسانی که روز رستاخیر را انکار می‌کنند، آثار شومی در زندگی آنان اتفاق می‌افتد، عنوان داشت: از جمله آثار شوم در زندگی افرادی که منکر روز رستاخیز هستند می‌توان به کوتاهی در نماز اشاره کرد که بسیار ناگوار است.

امام جمعه کرمان ادامه داد: همچنین دوزخیان در پاسخ اینکه چرا وارد دوزخ شده‌اند می‌گویند که نمازگزار واقعی نبودند، به فقر توجه نمی‌کردند و جبهه حق را یاری نمی‌کردند و در یک کلمه روز رستاخیز را باور نداشتند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که ریاکار شدن یکی دیگر از آثار عدم توجه به روز رستاخیز است، تصریح کرد: نقل است از امام معصوم که می‌فرمایند «ریا درختی است شوم و تلخ که ثمر آن شرک خفی است» از طرف دیگر در نگاه دینی معیار سنجش اعمال، نیت افراد است.

وی ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (س) و ولادت رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: روز ولادت حضرت علی اکبر (س) تحت عنوان روز جوان نام گذاری شده است که جا دارد این روز را به جوانان تبریک بگویم. جوانان باید قدر این دوره را بدانند چراکه زود به اتمام می‌رسد، امیدوارم مسئولان بستر را برای بروز خلاقیت و توانایی جوانان فراهم کنند.

امام جمعه کرمان همچنین روز ارتش را به این نهاد تبریک گفت و بیان داشت: ارتش چهار دهه در صحنه انقلاب حضوری فعال داشته است که نمونه آن حضور و کمک آنها در مناطق سیل زده است لذا در اینجا توصیه می‌کنم هرکس به هر اندازه‌ای که می‌تواند به مردم سیل زده کمک کند.

کارنامه آمریکا در منطقه کاملاً سیاه است

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به خباثت و دشمنی‌های استکبار جهانی و آمریکا و بروز این خباثت علیه یکی از مقدس‌ترین نهادهای کشور یعنی سپاه پاسداران، اظهار داشت: در این زمینه باید به چند محور توجه کرد.

وی ادامه داد: محور اول اینکه استکبار جهانی واژه‌هایی که تعریف آنها کاملاً مشخص بود را تغییر داده است که می‌توان به واژه‌هایی همچون حقوق بشر، آزادی و قانون مداری اشاره کرد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: استکبار جهانی حتی سعی کرده‌اند که از ادیان الهی هم تعریف دیگری را ارائه کنند که می‌توان مسیحیت و یهودیت آمریکایی اشاره کرد. این چند دهه نیز شاهد ترویج اسلام آمریکایی در مقابل اسلام ناب هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: محور دوم اینکه هر کجا که آمریکایی‌ها و مستکبران وارد شدند قتل، غارت، ظلم و جنایت راه انداختند بنابراین کارنامه آنها در منطقه کاملاً سیاه است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها از عاملان ظلم و جنایت حمایت و پشتیبانی می‌کنند اما سوال اینجاست که وقتی اینها چنین پرونده‌ای دارند، آیا تروریست نیستند؟

سپاه بزرگ‌ترین قربانی تروریست است

امام جمعه کرمان با اشاره به چرایی مخالفت استکبار جهانی و آمریکا با سپاه پاسداران، اظهار داشت: واضح است که سپاه پاسداران در تمام صحنه‌های ملی و فراملی در خط مقدم قرار دارد همچنین خود سپاه بزرگ‌ترین قربانی تروریست است لذا تروریست واقعی خود آمریکایی‌ها هستند که تروریست پرور هستند از طرف دیگر سپاه پاسداران یکی از مهم‌ترین عوامل ضربه زدن به آمریکایی‌ها هستند.

وی با بیان موفقیت‌های متعدد سپاه پاسداران در سطح ملی و فراملی، افزود: آمریکایی‌ها هفت تریلیون دلار در منطقه هزینه کردند اما شکست خوردند که این امر نیز دلیل دیگری از مخالفت آمریکایی‌ها و استکبار با سپاه پاسداران است بنابراین جا دارد که که از حضرت آیت الله خامنه ای تشکر کنیم که این نیروهای عزیز را فرماندهی می‌کند.


انتهای پیام/