کد خبر: 88408

امام جمعه کرمان با اشاره به سالروز خروج آمریکا از برجام گفت: یکی از عبرت‌های مهم خروج آمریکا از برجام این است که دشمن به ما رحم نمی‌کند و دولتمردان باید به این امر توجه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه کرمان با اشاره به دو فساد در عمل و عقیده و ارتباط بین این دو گفت: برخی‌ها به دلیل بزرگ‌بینی و غرور دست به طغیان می‌زنند و افراد طغیان‌گر عمل خود را از اعمال همه بهتر می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در قیامت مردم به یاد تلاش و کوشش خود می‌افتند، عنوان کرد: انسان تمام اعمال خود را در قیامت به یاد می‌آورد اما آنجا دیگر سودی ندارد و پشیمانی نیز فایده ندارد.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه خودسازی و فرهنگ‌سازی است، تصریح کرد: رمضان درخشان‌ترین ماه در سال و بهترین فرصت برای آغاز است که بر رعایت حرمت ماه مبارک و برنامه‌ریزی درست مسؤولان در این زمینه تأکید می‌شود.

امام جمعه کرمان با اشاره به سالروز خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: یکی از عبرت‌های مهم خروج آمریکا از برجام این است که دشمن به ما رحم نمی‌کند به ویژه دشمنی که مستکبر است.

وی عدم اعتماد به اروپا و آمریکا را درس مهم دیگری دانست که از خروج آمریکا از برجام باید گرفت  و افزود: دولتمردان باید به این امر توجه کنند و نباید حل مشکلات را به زلف برجام گره زد و باید به ظرفیت‌های داخلی توجه کرد.

علیدادی‌سلیمانی توجه به رونق تولید و اقتصاد مقاومتی با انسجام و وحدت را راه عبور از مشکلات اقتصادی و سختی‌ها دانست و خاطرنشان کرد: خداوند از کسانی که روحیه انقلابی را ضعیف و دل به سندهایی که هیچ‌گونه سنخیتی با مبانی اسلامی ندارد، بسته‌اند، نمی‌گذرد.

وی خواستار توجه به فرهنگیان شد و بیان اینکه وظیفه آنها ترویج روحیه انقلابی است، بیان داشت: بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور در دستان کارگران زحمتکش است که نیازمند توجه ویژه هستند.

انتهای پیام/