کد خبر: 88505

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید بر اینکه نباید به دشمن اعتماد کرد، گفت: نشستن پای میز مذاکره مشکل را حل نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی  در خطبه های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی گفت: حضرت علی (ع) می فرماید «بندگان خدا تقوا پیشه کنید چرا که خدواند شما را عبث خلق نکرده است».

وی با اشاره به دو جریان عمده تقوا و معصیت، اظهار داشت: کسانی هستند جریان تقوا و حق را دنبال می کنند و همه افتخارشان این است که در این مسیر حرکت کنند هر چند که این جریان در طول تاریخ دارای فراز و نشیب هایی بوده است و این همان راه انبیاء و ائمه اطهار (س) است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به جریان معصیت و باطل، تصریح کرد: در این جریان عده ای ممکن است ندانند و معصیت کنند و عده ای بدانند و معصیت کنند که جرم اصلی تر را گروه دوم انجام می دهند چرا که می دانند و معصیت می کنند. همچنین در این مسیر کسانی هستند که ظاهرشان خوب است اما دارای باطن سیاه و تاریکی هستند، این افراد فقط به دنبال منافع خود هستند.

وی با بیان این مطلب که هدف افراد در جبهه باطل تضعیف جبهه حق است و برای رسیدن به اهداف خود از ترفندهای مختلف استفاده می کنند، تصریح کرد: اهل نفاق دلهایشان بیمار و ظاهرشان آراسته است، ظاهراً حرف هایشان خوب است اما نیات دیگری در سر دارند حتی این افراد از انجام کارهای باطل خود امتیاز و سهم در حوزه های سیاسی و غیره می خواهند و برای رسیدن به اهداف خود مجبور هستند که در جریان حق حرکت کنند.

امام جمعه کرمان اشاره به اینکه امام علی (ع) در هر فرصتی پیدا می کردند به دنبال بیان چهره اهل نفاق بودند، تصریح کرد: اهل نفاق در دنیا از هر کار بدی اجتناب نکردند، دست درازی به اموال بیت المال کردند، ظلم به مردم کردند، سعی کردند از همه امتیازات شان فقط برای خودشان استفاده کنند لذا این افراد در آخرت دست شان خالی است و حسرت می خورند.

لزوم حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس

وی بر حضور نمازگزاران و مردم انقلابی ایران در راهپیمایی روز قدس تأکید کرد و افزود: امسال روز قدس حساسیت خاص خود را دارد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضمن گرامیداشت روز سوم خرداد، اظهار داشت: رزمندگان اسلام در این روز کاری معجزه آسا انجام دادند و روز سوم خرداد سند غرور ملی و عزت اسلامی را به نمایش گذاشتند و نشان دادند که اگر اراده ها تصمیمی بگیرند به نتیجه مطلوب می رسند. پیروزی در این روز جریان جنگ را به نفع رزمندگان اسلام و جبهه حق رقم زد لذا شاهد پیروزی های بعدی در عملیات های مختلف بودیم.

وی با اشاره به اینکه در شب های قدر برای امور مهم مملکت، ظهور حضرت ولی عصر (عج)، رهبری و حل مشکلات جامعه دعا کنیم، گفت: برای سخن گفتن در خصوص حضرت علی (ع) باید آن حضرت را در دو جریان مورد بررسی قرار داد.

امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که محور اول شخصیت حضرت علی (ع) شخصیت حقیقی وی است، بیان داشت: فضیلت های آن حضرت بی شمار و بزرگ ترین شخص پس از رسوال اکرم (ص) است.

وی ادامه داد: محور دوم شخصیت حقوقی آن حضرت است، خطی مشی امام علی (ع) در طول حکومت کوتاه وی بسیار غنی، پر محتوا بود که شاهد اجرا شدن عدالت در تمام عرصه ها بوده ایم؛ حرف دشمنان آن حضرت این است که دیگر زنی نمی تواند مثل علی را به دنیا بیاورد چراکه حضرت علی (ع) در تمام حوزه ها فوق العاده بود و با تمام انحرافات و فتنه ها مبارزه کرد.

نباید به دشمن اعتماد کرد

وی با اشاره به سخنان رهبری و گام دوم انقلاب اظهار داشت: یکی از سخنان رهبر معظم انقلاب جنگ اراده ها است، ایشان مسیر و راه را مشخص کردند لذا ما باید در دنیا با منطق، درایت و عقل با طرف های مقابل خود سخن بگوئیم، نباید به دشمن اعتماد کنیم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که اگر به توصیه های رهبری در مسئله برجام توجه می کردیم شاهد این اتفاقات نبودیم و اگر هم عمل نکردیم تلاش کنیم که از این به بعد توجه کنیم، تصریح کرد: نشستن پای میز مذاکره مشکل را حل نمی کند و اگر حرف بزنید با منطق، درایت، عقل و توکل بر خدا حرف بزنید.