کد خبر: 88540

اینکه اعضای این جریان سیاسی در حوزه خشونت شدید علیه زنان انهم در حد قتل سکوت کرده اند بسیار جالب است، سکوتی که بسیاری آنرا در حمایت از عضو سیاسی اصلاح طلب یعنی نجفی توصیف می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زنان اصلاح طلب که همیشه مدعی حمایت از زنان بودند حالا مواضع ضد و نقیضی از خود بروز می دهند که بسیار عجیب است. اصلاح طلبان که به صورت ابزاری از این موضوع سود می بردند و در موارد مختلف از جمله ورزشگاه رفتن زنان که شخصیت آنان را تا به حد یک تماشاچی پایین می آورد را در بوق و کرنا می کردند حالا در برابر قتل «میترا استاد» همسر دوم شهردار اسبق تهران که توسط شورای شهر تماما اصلاح طلب پنجم به این سمت برگزیده شد، سکوت کرده اند. حالا که نجفی خود قتل همسرش را برعهده گرفته است زنان اصلاح طلب سکوت اختیار کرده اند. 

در ادامه به بررسی مواضع و واکنش زنان اصلاح طلب به ماجرای قتل همسر دوم نجفی می پردازیم. 
 
«شهیندوخت مولاوردی» معاون سابق زنان و خانواده رئیس جمهور در برابر این ماجرا و رسوایی در اردوگاه اصلاحات در توئیتی نوشت: «گاهی سکوت از سر رضایت نیست گاهی سکوت سرشار از ناگفته هاست و شاید سکوت بره ها! همه سکوتها از یک جنس نیستند تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...» 
 
جالب اینجاست که مولاوردی خود به سکوت این جریان در برابر خشونت علیه زنان اعتراف می کند. اما باید گفت که آیا در زمانی که منفعت این جریان حکم می کند بازهم اینگونه اصلاح طلبان در برابر چنین مواردی سکوت می کنند.
 
اصلاح طلبان در موارد ساختگی از جمله حضور زنان در ورزشگاه‌ها زمین و زمان را به هم می دوزند اما در مواجهه ارتکاب قتل هم جناحی خود بیان می کنند که باید سکوت کرد! برخورد سیاسی و جناحی اصلاح طلبان زن با این موضوع کاملا آشکار است. 
 
 
مولاوردی در حالی می گوید باید در این ماجرا سکوت کرد که برخی از اصلاح طلبان بی اعتنا به این مورد بیشتر سکوتشان دیده می شود. اعضای شورای شهر تهران در این زمینه که «محمد علی نجفی» انتخاب اول آنها برای شهرداری تهران است بیشتر سکوتشان قابل تامل است. در همین رابطه «الهام فخاری» از جمله زنان اصلاح طلب شورای شهر تهران روز محیط زیست را در آخرین پست خود تبریک گفته است اما به ماجرای قتل نجفی نپرداخته است. 
 
 
ناهید خداکرمی هم بدون توجه به این ماجرا مصوبات شورای شهر را در صفحه توئیتر خود منتشر می کند. اما توئیت حمایت از زنان وی که در بالای صفحه توئیتر وی ثابت شده است تناقض رفتاری اصلاح طلبان را نشان می دهد.
 
 
زنان اصلاح طلب مجلس نیز مانند دیگر گروه های این جریان سیاسی سکوت اختیار کرده اند. وقتی سری به صفحه توئیتر «پروانه سلحشوری» از جمله زنان حاشیه دار اصلاح طلب مجلس می زنیم با توئیت حمایت از زنان مواجه می شویم اما خبری از واکنش در برابر موضوع خشونت علیه زنان درباره ماجرای قتل همسر شهردار اسبق تهران نیست.
 
سلبریتی های اصلاح طلب نیز در این زمینه سکوت اختیار کرده اند. مهناز افشار از جمله سلبریتی هایی است که حاشیه های زیادی در چند وقت اخیر داشته است. وی در توئیتی قابل تامل دیگران را دعوت به سکوت در برابر ماجرای قتل همسر دوم نجفی دعوت کرده است!
 
 
اما در رده پایین تر سیاهی لشگر زنان اصلاح طلبان دیده می شود که آنها حتی مروج خشونت علیه زنان هستند و به طور سازماندهی شده ای در حال تهمت پراکنی علیه «میترا استاد» فردی که دیگر جانی برای دفاع از خود ندارد دست زده اند. جالب اینجاست که همین افراد با توجیهاتی که می آورند بیشتر جامعه را به خشونت علیه زنان آنهم در حد قتل و کشتار دعوت می کنند!
 
 
در این خصوص زنان سیاهی لشگر اصلاح طلب سعی دارند با تهمت پراکنی علیه همسر دوم نجفی وی را نسبت به قتلی که انجام داده است تطهیر سازند اما جالب اینجاست که این سئوال پیش می آید همه این تهمت هایی که اصلاح طلبان علیه میترا استاد می زنند قتل وی را توجیه می کند. ایا با هر اتهامی می توان ریختن خون یک فرد را توجیه کرد؟
 
انتهای پیام/