کد خبر: 88580

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه استکبار به صورت رسمی و غیررسمی می خواهد باب مذاکره را باز کند، گفت: رهبری این موضوع را به خوبی مدیریت می کنند و دشمنان به این امر اعتراف کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با تأکید به رعایت تقوای الهی گفت: تحولات عظیمی در هنگام قیامت رخ می دهد که محور آنها در سه بخش جهان مادی، درون انسان ها و حسابرسی اعمال و رفتار رخ می دهد.

وی با بیان این مطلب که در روز قیامت اتفاقات در جهان مادی در دو بخش زمین و کرات رخ می دهد، اظهار داشت: محور این تحولات در زمین در دو عنصر آب و خاک اتفاق می افتد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مطالبی که در قرآن و روایات از حادثه عظیم قیامت بیان شده است موجب می شود که بخشی از این حادثه بزرگ را بتوانیم درک کنیم، تصریح کرد: در موضع زمین زمین لرزه آنچنان قوی است که کوه ها در هم کوبیده شده و همانند شن و ماسه به حرکت در می آیند.

وی با بیان این مطلب که زلزله قیامت قابل قیاس با زلزله های شدی امروزی نیست، اضافه کرد: خیلی از نعمت ها در آب ها و اقیانوس ها هستند لذا در خصوص تحولات آنها در روز قیامت سه احتمال وجود دارد که یکی فروریختن سنگ از آسمان در آب ها که موجب بالا آمدن آب ها و جاری شدن آنها در زمین می شود، احتمال دوم این است که همه آب ها به هم راه پیدا کنند و بخش عظیمی از زمین را آب فرا بگیرد.

وی ادامه داد: احتمال سوم تجزیه آب است که دانشمندان امروزی نیز به این نتیجه رسیدند که در صورت تجزیه آب و بخار آن آتش گرفتگی رخ می دهد یعنی آب مرکز آتش می شود.

امام جمعه کرمان وفات حضرت عبدالعظیم حسنی و شهادت مجاهدان شهید که عاملان اقدام انقلابی علیه حسنعلی منصور بودند را تسلیت و تبریک گفت و افزود: این شهدا به رسالت خود عمل کردند و در این راه از هیچ تلاشی کوتاهی نکردند.

وی با اشاره به سالروز تشکیل جهاد سازندگی، عنوان داشت: جهاد سازندگی یکی از محورهای عظیم در انقلاب اسلامی است که خدمات زیادی در هنگام و پس از جنگ تحمیلی انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که در خصوص بحث مهم زعامت در جامعه دینی سه مقام و جایگاه وجود دارد که اولین آن رسالت و نبوت است، اضافه کرد: دومین مقام، امامت است که هدف آن اجرایی کردن اهداف رسل و انبیاء الهی است لذا به همین دلیل است که برخی رسل خواستار امامت بودند تا برنامه های خود را به سرانجام برسانند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: مقام سوم زعامت دینی در جامعه دینی مرجع دینی است که به سوالات و شبهات دینی پاسخ می دهند.

وی با اشاره به اینکه برخی ها در طول تاریخ هر سه مقام و برخی ها توانستند دو مقام را کسب کنند، تصریح کرد: در عصر غیبت این مقام بر عهده فقیه عادل و جامع الشرایط یعنی ولایت فقیه است که ظهور و بروز آن را از قبل از انقلاب تاکنون تجربه کرده ایم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: امام خمینی (ره) شاه دیکتاتور را از کشور بیرون و پس از آن یک دهه جامعه دینی را هدایت کردند.

وی اظهار داشت: در چهار دهه انقلاب ظهور و بروز ولایت فقیه را به خصوص در شرایط حساس تجربه کردیم لذا در اویل انقلاب در زمان هشت سال جنگ تحمیلی شاهد بودیم که امام خمینی (ره) جامعه را به بهترین شکل هدایت کردند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: سه دهه پس از وفات امام خمینی (ره) باز جلوه های ولایت را در همه عرصه ها به خصوص در سه بخش بیشتر مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: اولین بخش را می توانیم در فتنه های مختلف ببینیم به خصوص در فتنه ۸۸ نقش محوری ولایت را به خوبی مشاهده می کنیم چراکه از برخی افراد که انتظار نمی رفت شاهد رفتارهای ناشایست بودیم.

حجت الاسلام علیدادی گفت: در بخش دوم می توان به انحراف در بدنه مسئولیت های نظام اشاره کرد که در این زمینه نیز رهبر معظم انقلاب به خوبی موضوع را مدیریت کردند.

وی گفت: بخش سوم مربوط به شرایط امروزی جامعه یعنی جنگ اقتصادی است که استکبار به صورت رسمی و غیررسمی می خواهند باب مذاکره را باز کنند رهبری این موضوع را به خوبی مدیریت می کنند تا جایی که دشمنان نیز به این امر اعتراف کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: نخست وزیر ژاپن هنگامی که گفت پیامی دارم رهبری با درایت فرمودند که رئیس جمهوری آمریکا را در حدی نمی دانیم که مذاکره کنیم.

 

ادامه اخبار