کد خبر: 88601

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان جیرفت از شناسایی و رصد اموال نامشروع دو نفر از افرادی که دارای مسئولیت در شهرستان جیرفت هستند خبر داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ،حسین سلامی دادستان شهرستان جیرفت اظهار داشت: تحقیقات اولیه بیانگر این است این افراد با توجه به رانت و موقعیت شغلی اموال نامشروعی بدست آورده اند و پس از احضار به دادستانی و تکمیل پرونده در این رابطه اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام قضائی همچنین اعلام کرد: طی هفته گذشته با ورود سیستم قضائی و سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان توانستیم با تشکیل یک پرونده قضائی از تصرف بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی با ارزش ریالی میلیاردها ریال جلوگیری شد که اخبار دقیق آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

وی به ۲۰ مطالبه رهبر معظم انقلاب ،حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) از قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: بایستی در زمینه کاهش اطاله دادرسی برنامه ریزی شود و همچنین در زمینه ترویج فرهنگ عفو، گذشت و ایثار در جامعه فرهنگ سازی شود.

۵۰ درصد پرونده های شورای حل اختلاف در جیرفت با صلح و سازش مختومه می شوند.

سلامی خاطر نشان کرد: با تشکیل شوراهای حل اختلاف و نهاد داوری از کثرت ورودی پرونده ها به دادسرا کاسته شده است و بالغ بر ۵۰ درصد از پرونده های که به شوراهای حل اختلاف ارجاع می شوند منجر به صلح و سازش می شوند.

سلامی با اعلام اینکه طبق آمار بالاترین نرخ رسیدگی در استان کرمان به شهرستان جیرفت اختصاص پیدا کرده است، افزود: نرخ رسیدگی در سیستم قضایی جیرفت ۱۰۸ روز می باشد.

دادستان جیرفت عنوان کرد: با عنایت به توجه ویژه حضرت آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه به موضوع حقوق عامه، بلافاصله معاونت حقوق عامه در دادسرای عمومی و انقلاب جیرفت تشکیل و طی این مدت اقدامات ارزشمندی از جمله مهار حاشیه ،جلوگیری از رشد تغییر کاربری های غیر مجاز و کاهش چشمگیری در جلوگیری از تصرف عدوانی اراضی ملی در شهرستان جیرفت را شاهد بوده ایم.

انتهای پیام/