به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نفل از  ایرنا، خطیب موقت جمعه کرمان در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان در مصلی امام علی (ع) افزود: هدف دولت آمریکا پس از نقض و خروج از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران، کشاندن جمهوری اسلامی پای میز مذاکره و تحمیل مسائلی فراتر از برجام بود.

حجت الاسلام مهدی عربپور افزود: دولت آمریکا متوجه شده چه اشتباه بزرگی کرده و حرکت‌های مضحکانه ای انجام می‌دهد.

وی اظهار داشت: آمریکا در حالی از عهدنامه برجام خارج شده که از ایران به شورای حکام شکایت می‌کند و این عمل بسیار مضحک و غلط بود و آمریکایی‌ها در آنجا هم شکست خوردند.

خطیب موقت جمعه کرمان با اشاره به اجرای گام اول و دوم در کاهش تعهدات ایران در قالب معاهده برجام تصریح کرد: ان شاالله مسئولان در سایر اقدامات نیز در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی گام‌های محکمی بردارند.

وی ادامه داد: ملت ایران مثل همیشه پیروز خواهند شد و ننگ و شکست برای آمریکا و دشمنان باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام عربپور با اشاره به ۲۱ تیر و قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد بیان کرد: این روز بنام روز حجاب و عفاف نام گذاری و برای این ارزش دینی خون‌های شهیدان به زمین ریخته شده است.

وی تاکید کرد: زنان مسلمان باید دقت کنند پوشش آنها به حدی باشد که تکلیفشان حفظ شود و قابل قبول نیست عده‌ای حجاب را به عنوان امر واجب مسخره کنند.

خطیب موقت جمعه کرمان تصریح کرد: قانون در مقابل افرادی که حجاب را حفط نمی‌کنند در جامعه و ادارات مقتدارنه عمل خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک دهه کرامت گفت: باید از خدام رضوی و سرپرستی آستان قدس رضوی در کرمان تشکر کنیم که با زحمت آنها حدود ۱۸ هزار نفر برای اولین مرتبه به مشهد مقدس سفر کردند.

حجت الاسلام عربپور با اشاره به فرا رسیدن هفته مالیات تصریح کرد: مأموران مالیاتی باید مراقب باشند حقی از کسی ضایع نشود و فرار مالیاتی نیز جایز نیست و افراد با پرداختن مالیات دین خود را ادا کنند.

در پایان آئین نماز جمعه این هفته کرمان، نمازگزاران به مناسبت روز حجاب و عفاف و پاسداشت این ارزش دینی از مصلی امام علی (ع) تا میدان شورا راهپیمایی کردند.

انتهای پیام/