کد خبر: 88627

حجت‌الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان گفت: امروز انگلیس به حق ما تعدی و تجاوز کرده است و انگلیس در این وحشت بماند که در کجا و در چه زمانی این سیلی را خواهد خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر  به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) در نهج‌البلاغه می‌فرماید بندگان خدا شما را به توصیه الهی دعوت می‌کنم و شما در هر شرایطی در محضر خداوند هستید.

وی با بیان اینکه خداوند بر تمام حرکات و رفتار ما ناظر است و بندگان در تمام احوال در محضر خداوند هستند افزود: هیچ چیز در پیشگاه خداوند قابل پوشیدن نیست.

خطیب جمعه کرمان در رابطه با سیره و سبک زندگی پیامبر(ص) براساس آیات قرآن کریم گفت: قرآن مطمئن‌ترین سیره زندگی پیامبر(ص) را به ما بیان و برای تربیت بشر الگو معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه خداوند در آیه 21 سوره احزاب می‌فرماید پیامبر(ص) در تمام ابعاد زندگی بشر الگو و اسوه و حجتی برای بشریت در روز قیامت است افزود: از سویی به رفعت، رحمت، تواضع و نرم‌خویی پیامبر(ص) با مومنین اشاره شده و از طرفی رفتار در نهایت خشونت با کفار پیامبر اسلام(ص) نیز آمده است.

عسکری با اشاره به اینکه خداوند در سوره اسرا می‌فرماید پیامبر در مقابل مومنین تواضع کن بیان کرد: این آیه خطاب به تمام مدیران جامعه است که در مقابل ارباب رجوع خود تواضع کنند.

وی با بیان اینکه مدیران جامعه اسلامی آمدند برای خدمت به مردم و میزهایی که پشت آن نشسته‌اند میز خدمت به مردم است گفت: خداوند در سوره توبه می‌فرماید پیامبری با ویژگی‌های از خود شما را برایتان آوردیم تا شما را درک کند و مامور از طرف خداوند است.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه پیامبر(ص) غمخوار امت است و برای او سنگین است که درد مردم را ببیند و کاری انجام ندهد افزود: یک مدیر نباید به ارباب رجوع خود بگوید مشکل خود شماست و به من ربطی ندارد بلکه باید برای رفع مشکل مردم تلاش کند.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) برای هدایت مردم جوش می‌زد و حرص داشت عنوان کرد: در قرآن کریم 227 بار کلمه رحیم آمده است که نشان‌دهنده آن است که خداوند و پیامبر بسیار رحیم هستند و خداوند از پیامبر(ص) به‌عنوان رحیم یاد می‌کند.

خطیب جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با تبریک هفته بهزیستی و تامین اجتماعی در کشور اظهار داشت: کار کردن در بهزیستی کار بسیار سخت و گسترده‌ای است که جای تقدیر از کارکنان در این مجموعه است.

وی با بیان اینکه باید از محل نگهداری معلولان بازدید کرد و برای نعمت‌های خدادادی شکرگذاری کنیم گفت: خداوند نعمت‌های زیادی را به ما داده که باید آنها را دید اما متاسفانه تا با مشکلات روبه‌رو نشویم قدردان این نعمات نیستیم.

عسکری با اشاره به اینکه بهزیستی مجموعه خدومی است که تنها با اعتبارات دولتی قابل اداره نیست افزود: باید در هر زمینه‌ای که می‌توانیم به بهزیستی کمک کنیم تا رسالت خود را بهتر انجام دهد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن و کرایه خانه به یک معضل تبدیل شده است گفت: بیشتر مردم در کشور مسکن ندارند و از طرفی تعداد زیادی خانه بلااستفاده در کشور وجود دارد که متاسفانه قابل درک نیست.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه باید فکری اساسی برای مهار افزایش قیمت اجاره مسکن کرد و مردم توان پرداخت اجاره بالا را ندارند تصریح کرد: اگر فکری برای این معضل نشود مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نظارت بر قیمت مسکن وظیفه دولت است و باید بررسی و با آن برخورد کنند گفت: مسکن‌های مهری که ساخته شده و تحویل مردم قرار نگرفته است باید مورد تاکید دولت قرار بگیرد.

عسکری با اشاره به دزدی دریایی انگلیس با تعبیر رهبر معظم انقلاب گفت: دشمن باور نمی‌کرد تجاوز پهبادی آمریکا به مرزهای هوایی کشور را پاسخ بدهد و این پهباد را ساقط کند و امروز به فکر جبران افتاده است.

وی با بیان اینکه انگلیس که هم‌پیمان آمریکا است بداند که این اقدام او بر خلاف تمام معاهدات بین‌المللی است و بی‌پاسخ نخواهد ماند افزود: رهبر معظم  انقلاب در دیدار ائمه جمعه فرمودند که انگلیس آنچنان سیلی خواهد خورد که برای دیگران درس عبرتی شود.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه ما ایمان داریم که این اقدام انگلیس بی‌پاسخ نخواهد ماند چرا که اسلام به ما اجازه داده است در برابر قانون‌شکنی مقابله به مثل کنیم عنوان کرد: امروز انگلیس به حق ما تعدی و تجاوز کرده است و انگلیس در این وحشت بماند که در کجا و در چه زمانی این سیلی را خواهد خورد و دیر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام از حدود 14 ماه قبل و عدم تعهد اروپایی‌ها به 11 تعهد برجام خود باعث شد ایران نیز کار خود را به پیش ببرد افزود: ما نیز به برجام متعهد نخواهیم بود و مرحله به مرحله از تعهد خود کم می‌کنیم.

عسکری با اشاره به اینکه قرارداد یک‌طرفه باید آتش زده شود چرا که اروپا و آمریکا هیچ تعهدی به برجام ندارند گفت: هیچ دلیلی ندارد که ما در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا سر تسلیم فرود بیاریم چرا که کشوری آزاد و مستقل هستیم.

وی با تبریک سالروز تشکیل شورای نگهبان افزود: مقام معظم رهبری می‌فرماید شورای نگهبان و حضور آن در قانون اساسی یک حضور مبارک است و تشخیص شورای نگهبان تشخیص یک عده انسان عادل و بصیر برای نظام اسلامی و جلوگیری از حضور انسان‌های نااهل در پست‌های مدیریتی کشور است.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه دشمن در صدد آن است که جایگاه شورای نگهبان را تضعیف کند و به‌دنبال آن اهداف شوم خود را پیگیری کند بیان کرد: شورای نگهبان برای ارتقای نظام اسلامی در کشور تلاش می‌کند.

انتهای پیام/