کد خبر: 88643

به گفته نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، با رونق جوانه های تولید و انسجام داخلی برای استقلال کشور می توان در حوزه های صنعت، معدن و تجارت تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در دیدار با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی گفت: ستون فقرات کشور در اقتصاد به سه حوزه صنعت، معدن و تجارت باز می گردد که می تواند کشور را فعال و پویا کند.

وی اظهار داشت: در شرایط امروزی فرصت ها و تهدیدهایی برای ما وجود دارد و اگر خوب عمل کنیم تهدیدها تبدیل به فرصت می شوند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه با افزایش ارزش افزوده چرخه اقتصادی استان کرمان کامل می شود گفت: ماموریت حوزه صنعت، معدن و تجارت باید به سمت تکمیل چرخه تولید از صفر تا صد باشد زیرا خام فروشی موجب عقب رفت کشور می شود.

وی به مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان توصیه کرد: برنامه ریزی، فکر، تدبیر و همدلی و همراهی با مسئولان استانی و ملی باید افزایش یابد که کشور پیشرفت کند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی افزود: اگر اقتصاد کشور در حوزه اقتصادی دچار چالش شود در سیاست نیز مشکل ایجاد می شود و مجبور به عقب نشینی از خواسته های به حق خود می شویم و دشمن روی این حوزه دست گذاشته زیرا اقصاد مریض موجب تسلیم و تمکین کشور در حوزه سیاسی می شود.

وی با بیان اینکه خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به صورت وسیع به مردم می رسد اما مردم کمتر این سازمان را میبینند تصریح کرد: این امر ثواب ها را افزایش می دهد و این سازمان پشت صحنه قوی تری نسبت به روی صحنه خود دارد.

امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه کرمان باید با تکمیل چرخه معادن شهری ویژه صنعتی شود گفت: برخی کارخانه ها در سنوات اخیر در ابتدا دنبال راه اندازی نبودند و به دنبال دریافت تسهیلات بودند و برخی با مشکلات غیر فعال شدند لذا سرمایه گذاران واقعی باید تسهیلات را به راحتی دریافت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد سه مساله استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گفت: مساله مهم استقلال سیاسی است که کشور باید روی پای خود بایستد و با این نوع استقلال در مورد مسائل داخل خودش به جمع بندی برسد نه اینکه تحمیلی بر کشور بشود.

وی ادامه داد: استقلال کشور اگر دچار آسیب شود بخش های دیگر هم صدمه می بینند که ایران اکنون در این زمینه در دنیا بی نظیر است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اضافه کرد: برای داشتن استقلال فرهنگی مردم باید پای کار بیایند و همراه شوند و موقعیت ها را درک کنند و متناسب با آن پیش روند که اگر اینگونه باشد مردم همراه مسئولان می شوند و شرایط و کمبودها را درک می کنند.

انتهای پیام/