کد خبر: 88862

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: دشمن دانشمندان کشور را یکی پس از دیگری ترور می‌کند و اگر ما پیشرفتی نداشتیم چه لزومی دارد دانشمند هسته‌ای کشور را ترور و به شهادت برساند.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در گفت ‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با تسلیت شهادت دانشمند هسته ‌ای کشور شهید فخری زاده اظهار داشت: ضایعه از دست دادن این دانشمند بزرگ هسته‌ای کشور را به پیشگاه امام عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، عمومی مردم انقلابی کشور و خانواده آن شهید عزیز تسلیت می‌گویم.

وی با بیان اینکه ترور دانشمندان هسته‌ای کشور نشان از ضعف و ناتوانی دشمنان ما است گفت: دشمن وقتی که مستاصل می‌شود و توان رویارویی و مقابله رو در رو با ما را ندارد بزدلانه دست به تررو می‌زند.

نماینده ولی ‌فقیه در استان کرمان تصریح کرد: اقدام به ترور خلاف انسانیت و قوانین بین‌المللی است که ریشه اصلی آن به آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی اسرائیل برمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه دانشمندان هسته‌ای کشور در پیشرفت و اقتدار نظامی و دفاعی کشور نقش بسیار مهم داشتند گفت: ترور شهید فخری زاده اولین ترور نیست و آخرین هم نیست و کوردلان نفاق دانشمندان عزیز ما را مظلومانه به شهادت می‌رسانند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه دشمن بداند این ترورها ملت ما را بیدارتر و آگاه‌تر خواهد کرد افزود: دشمن بداند این حرکت‌های بزدلانه آنها بی‌پاسخ نخواهد ماند و حتما پاسخ این ترور را از فرزندان رشید کشور در آینده‌ای نزدیک خواهد گرفت.

وی خاطر‌نشان کرد: دشمن در طول تاریخ انقلاب شخصیت‌های بزرگی را با ترور به شهادت رساند اما نه تنها ذره‌ای از اراده ملت در پیشبرد انقلاب اسلامی کم نشده است بلکه انگیزه مردم برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی بیشتر هم شد.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه مردم ما با این ترورها برای سرکوب دشمن منسجم‌تر می‌شوند و اجازه ندادند حرکت انقلاب متوقف شود تأکید کرد: دانشجویان و دانشمندان جوان ما اجازه نخواهند داد که پرچم علمی کشور بعد از شهادت شهید فخری زاده بر زمین بماند و هزاران فخری زاده با ریختن خون مقدس این شهید خواهد جوشید.

وی اظهار داشت: دشمن برای ناامید کردن مردم و ایجاد یاس و ناامیدی در کشور منکر پیشرفت‌ها و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف می‌شد اما با ترور شهید فخری زاده نشان داد که به دنیا دروغ می‌گفته است.

 

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه اگر ما پیشرفتی نداشتیم چه لزومی داشت دانشمند هسته‌ای کشور را ترور و به شهادت برسانند گفت: دشمن دانشمندان کشور را یکی پس از دیگری ترور می‌کند و به شهادت می‌رساند و با این ترور نشان داد که ایران اسلامی یک کشور پیشرفته و عزت آفرین در دنیا است.