کد خبر: 89107

امام جمعه کرمان گفت: امروز افتخار می‌کنیم که انقلاب اسلامی ما دستاوردهای زیادی در حوزه‌های مختلف داشته و در عرصه‌های مختلف قدرت خود را به رخ جهانیان کشیده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای اللهی اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند "تبعیت از خدا، انجام دستورات و انجام اوامر الهی را چراغ روشنگر قبرهای خود قرار دهید" تا در تاریکی قبر و در وحشت طولانی دوران برزخ، روح تقوا نجات بخش ما باشد.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته و ویژگی‌های بهشتیان گفت: داشتن احساس امنیت و آرامش یکی از این ویژگی‌های بهشت و بهشتیان است و در بهشت خبری از مسائلی نیست که در این دنیا آرامش ما را بر هم می‌زند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در آیات قرآنی زیادی نعمات بهشتی و استمرار و جاودانگی آن بیان شده است افزود: یکی از مواردی که در این دنیا موجب ترس ما می‌شود مرگ است و یکی از دلایل آن به واسطه جهلی است که نسبت به این مسئله داریم.

وی با بیان اینکه در بهشت جوانی است که پیری ندارد و خبری از ضعف و مشکلات این دنیا نیست ادامه داد: بیماری در بهشت راهی ندارد و امروز که در شرایط شیوع کرونا هستیم مفهوم و ارزش تندرستی و سلامت را بیشتر درک می‌کنیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه فقر، ناراحتی، جنگ و خونریزی، ظلم ظالم، سرقت، تحقیر و اهانت هیچ کدام در بهشت وجود ندارد گفت: نکته مهم بهشت امنیت و آرامش آن است و آنچه که در این دنیا از آن خوف داریم در بهشت جایی ندارد.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز شهر کرمان با تبریک روز نیروی هوایی که با رشادت خود که از 19 بهمن 57 که به انقلاب پیوستند در این راه وفادار بوده و شهیدان زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کردند اظهار داشت: 22 بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب را در پیش داریم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ما بر سه رکن استوار است عنوان کرد: اسلام نخستین رکن انقلاب ما است و به حرکت، اهداف و آرمان‌ها امت واحد ما جهت داده است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه رکن دوم انقلاب اسلامی ما توده مردم است گفت: مردم ما از آغاز انقلاب تا به امروز پای این نظام و آرمان‌های آن ایستاده‌اند و با حضور خود در صحنه نظام را از پیچ‌های خطرناک و صحنه‌های سخت عبور داده و نشان دادند برعزم خود راسخ هستند و تا آخر پای این انقلاب ایستاده‌اند.

وی رهبری را رکن سوم انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: رهبری این انقلاب با بهره‌گیری از ایمان، صلابت و شجاعت توانست چند موضوع مهم را رقم بزند و این امام خمینی(ره) بود که باعث انسجام و وحدت مردم در سایه انقلاب شد، معجزه آسا این انقلاب را ایجاد کرد، به آن سرعت داد و به پیروزی رساند و پس از انقلاب نیز زمینه پیشرفت آن را فراهم کرد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز با درایت کشور را به پیشرفت رساند و دشمن شناسی مردم را افزایش داد گفت:  امروز به استقلال خود می‌نازیم، به اینکه پس از چهاردهه به هیچ کشوری وابسته نیستیم.

وی با بیان اینکه به این می‌نازیم که جمهوری اسلامی امروز در تغییرات جهان صاحب نظر است ادامه داد: امروز به این افتخار می‌کنیم که آمریکا و استکبار جرات زورگویی به ما را ندارد و در برابر آنها تمام قد ایستاده‌ایم و در برابر چشمان جهانیان این اقتدار را به نمایش گذاشتیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امروز به این افتخار می‌کنیم که انقلاب اسلامی ما دستاوردهای زیادی در حوزه‌های مختلف داشته است و در عرصه‌های مختلف قدرت خود را به رخ جهانیان کشیده افزود: نمونه این قدرت نمایی را در ترور سردار سلیمانی و نابودی پایگاه آمریکایی دیدیم.

وی پرتاب ماهواره ذوالفقار با سوخت جامد را از دیگر افتخارات نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز موفق شدیم که انقلاب اسلامی خود را به جهان صادر کنیم و به آن افتخار می‌کنیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امروز کشور ما به رئیس جمهوری با روحیه شهید سلیمانی نیاز دارد تا با شجاعت و قدرت و با رویکرد حمایت از جوان مومن و انقلابی به صحنه بیاید تا در گام دوم انقلاب بتوانیم دستاوردهای خود را تثبیت کرده، در کشور جهش به وجود آورده و به اقشار آسیب پذیر توجه کند.