کد خبر: 89129

خطیب جمعه کرمان گفت: دشمن با استفاده از عوامل نفوذی به‌دنبال پاشیدن بذر یاس و ناامیدی در جامعه بوده و دائماً شایعه‌سازی کرده و اخبار فریبنده منتشر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام مهدی عربپور در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در بیان اثرات تقوا در جامعه اظهار داشت: دلیل تأکید اسلام بر رعایت تقوای الهی در تمام شئونات زندگی را باید مورد بررسی و تحلیل قرار داد.

وی با بیان اینکه اگر همگان تقوا را رعایت کنند در زندگی فردی و اجتماعی افراد موثر بوده و جامعه به سمت سعادت و رستگاری پیش می‌رود گفت: پرهیز و دوری از هر آنچه که به انسان آسیب می‌رساند عین رعایت تقوا است.

خطیب جمعه کرمان با اشاره به اینکه امروز رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا نمونه‌ای از رعایت تقوا است ادامه داد: اگر این دستورالعمل‌ها رعایت نشود جان مردم، دوستان، آشنایان و نزدیکان ما در خطر قرار می‌گیرد

وی با بیان اینکه گناه نیز انسان را مبتلا خواهد کرد و مانند یک ویروس جامعه را در آینده گرفتار می‌کند افزود: رعایت تقوا در اصل پرهیز از گناه است و جامعه‌ای که بی‌تقوایی پیشه کند به سعادت نمی‌رسد.

حجت‌الاسلام عربپور با تأکید بر اینکه رعایت تقوا جامعه را به سمت عدالت می‌برد گفت: هر چه از تقوای الهی دور شویم از برقراری عدالت در جامعه دور خواهیم شد.

خطیب جمعه کرمان در بیان خطبه دوم امروز با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و ولادت امام محمد باقر (ع) افزود: از عموم مردم به‌دلیل شرکت باشکوه در برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی به‌ویژه در راهپیمایی خودرویی تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه ماه رجب یکی از سه ماه با عظمت و با فضیلتی است که انسان در آن فرصت خودسازی و تزکیه نفس دارد گفت: ماه‌های در پیش تا پایان ماه رمضان را باید قدر بدانیم و اگر از آنها به درستی استفاده نکنیم ضرر خواهیم کرد.

عربپور با بیان اینکه با وجود تمام توطئه‌ها و دشمنی‌ها انقلاب اسلامی ایران وارد چهل و سومین سال خود شده است افزود: نکته این است که پیروزی سخت است اما حفظ آن سخت‌تر.

وی با اشاره به اینکه در سالگرد پیروزی انقلاب باید تلاش کنیم تا دشمن مانند همیشه شکست بخورد ادامه داد: دشمنی دشمنان نظام اسلامی همچنان ادامه دارد چرا که منافع آنها از کشور قطع و دستشان کوتاه شده است.

خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه برای حفظ انقلاب نسل جوان ما باید بداند شناخت آسیب‌های انقلاب ضروری است گفت: یکی از آسیب‌هایی که خیلی‌ها تلاش می‌کنند با آن به کشور ضربه بزنند توهم دشمنی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها دشمنی آمریکا و استکبار را خیالی عنوان می‌کنند افزود: این موارد را با هدف بی‌خیالی مردم از دشمن مطرح می‌کنند تا راه آسیب زدن دشمن باز شود.

عربپور با بیان اینکه دشمن ابزارهای مختلفی در کنار تحریم‌ها برای ضربه زدن به نظام اسلامی در اختیار دارد و از آنها استفاده می‌کند گفت: دشمن از رسانه‌ها و فضای مجازی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و از بین بردن هویت جوانان استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با استفاده از عوامل نفوذی به‌دنبال پاشیدن بذر یاس و ناامیدی در جامعه است افزود: دشمن تلاش می‌کند تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را کمرنگ جلوه دهد و دائماً شایعه‌سازی کرده و اخبار فریبنده منتشر می‌کند.