کد خبر: 89154

امام جمعه کرمان با بیان اینکه حرف‌های دو پهلو برخی مسئولان خدشه به انسجام ملی می‌زند گفت: کوچکترین کم‌کاری در خط رهبری از کسی پذیرفته نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در اهمیت رعایت تقوا در جامعه اسلامی اظهار داشت: امام علی (ع) می‌فرماید "چراهای تعصب و کینه‌های جاهلیت را از قلب خود بیرون کنید که با تقوای الهی منافات دارد."

وی با بیان اینکه تقوا زمانی به‌صورت حقیقی اتفاق می‌افتد که آنچه منافی تقوا است ترک شود گفت: انسان از هر چه که رنگ خدا در آن نیست باید دوری کند و قوم‌گرایی‌ها، شهرگرایی‌ها و طایفه‌گرایی‌ها نه جایگاه دینی دارد و نه در آیات الهی قرآن از آنها به‌خوبی یاد شده و ریشه در جهل و نادانی دارد.

امام جمعه کرمان با اشاره به توصیف بهشتیان و جایگاه آنها افزود: یکی از مهمترین نعمت‌های الهی در بهشت که حتمی و قطعی است که قلب آنها از بدی‌ها پاک شده و هیچ چیز مخفی در قلب آنها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه حسادت‌ها و کینه‌ها و دشمنی‌ها به‌صورت مخفی در روح و روان انسان‌ها اثر می‌گذارد و انسان را به حرکات ناشایست و ناثواب وادار می‌کند ادامه داد: در قرآن کریم اخوت و برادری تأکید شده است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه اخوت و برادری وقتی اتفاق می‌افتد که مزاحمت‌های آن مانند کینه‌ها و حسادت‌ها و تکبر را در خود از بین ببریم افزود: در روایات آمده است که حسدورزی انسان را به نابودی می‌کشاند و ظاهر از باطن آدم حسود متفاوت است و امام علی (ع) فرمود "حسود در زبان خوددوستی و برادری دارد اما در باطن خود بغض و دشمنی دارد."

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه امروز شهر کرمان با گرامیداشت سالگرد شهادت شهدای غدیر استان کرمان اظهار داشت: شهدا و سیره آنها را باید درک کرد و باید بدانیم که حرکت در مسیر شهدا مصونیت آفرین است.

وی با تبریک فرارسیدن ایام ولادت حضرت علی(ع) افزود: این روز به نام پدر نامگذاری شده است و جا دارد از پدران که برای تحکیم بنیان خانواده تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر کرد.

علیدادی‌سلیمانی با تبیین ابعاد شخصیتی امام علی (ع) خاطرنشان کرد: در روایتی آمده است که "علی مع القرآن و القرآن مع علی" علی با قرآن است و قرآن با علی است.

وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در مقابل تمام اوامر الهی تمکین کرده و از هر چه که خدا دوست ندارد دوری می‌کند تصریح کرد: تمام ابعاد شخصیتی امام علی (ع) مبتنی بر آیات نورانی قرآن است و علی (ع) یک میزان برای سنجش اعمال ما است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه وظیفه داریم به‌عنوان یک شیعه سیره و رفتار حضرت علی را در زندگی خود جاری و ساری کنیم گفت: در روزهای اخیر کلمات و سخنان رهبر فرهیخته حجت را بر همه تمام کرده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بحث برجام هر آنچه که گفتنی بود فرموده است افزود: دشمن وعده‌های توخالی می‌دهد و ما نباید براساس این وعده‌ها اقدام کنیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امروز روز وحدت، همدلی، همراهی و مقاومت در محور ولایت فقیه است گفت: دستورات، منویات و فرامین رهبر معظم انقلاب در سیاست خارجی روشن است.

وی با بیان اینکه برخی مسئولان حرف‌های دو پهلو می‌زنند و این باعث خدشه به انسجام ملی می‌شوند ادامه داد: همه در کنار هم و پشت سر رهبر معظم انقلاب باید خطرات را پشت سر بگذاریم و کوچکترین کم‌کاری در خط رهبری از کسی پذیرفته نیست.