کد خبر: 89178

معاون استاندار کرمان با اشاره به جزئیات برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در استان گفت: ۷ هزار و ۲۸۲ شعبه اخذ رای در استان کرمان داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدصادق بصیری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تجربه بسیار خوبی از انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 داریم اظهار داشت: امیدواریم انتخابات 1400 نیز در استان کرمان به‌خوبی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه اهمیت این انتخابات در کشور بسیار بالاتر از انتخابات سال گذشته است گفت: 45 هزار نیروی انسانی در این دوره از انتخابات در استان کرمان باید به کار گرفته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه کمتر از چهار ماه دیگر و در خردادماه انتخابات در کشور ما برگزار می‌شود افزود: در استان کرمان دو انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ستاد انتخابات کشور 3 هزار و 15 شعبه اخذ رای برای استان کرمان در حوزه ریاست جمهوری در نظر گرفته است گفت: تعداد شعب اخذ رای در استان نسبت به دوره قبل افزایش پیدا کرده است.

بصیری با بیان اینکه این افزایش شعب به دلیل شرایط کرونایی و جلوگیری از ازدحام جمعیت است ادامه داد: در مجموع 7 هزار و 282 شعبه اخذ رای در استان کرمان داریم که از این تعداد 4 هزار و 267 شعبه اخذ رای برای شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه 84 شهر و 2 هزار و 500 روستا در استان کرمان انتخابات شوراهای اسلامی را برگزار می‌کنند گفت: در شورای اسلامی شهر کرمان 11 نفر باید انتخاب شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان عنوان کرد: شهرهای بم، جیرفت، رفسنجان، زرند، شهربابک و کهنوج شورای 7 نفره دارند و مابقی شوراهای اسلامی شهرها پنج نفره تشکیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه آموزش مجریان انتخابات در استان کرمان در اولویت برنامه‌ها بوده است گفت: در چهار سطح آموزش برای مجریان تدارک دیده شده است که تعدادی از این دوره‌های آموزشی برگزار شده است.

بصیری با اشاره به اینکه از افرادی که می‌خواهند در انتخابات شوراهای اسلامی نامزد شوند باید از هم اکنون اقدام به اخذ گواهی سوءپیشینه کنند افزود: ثبت نام انتخابات شورای اسلامی شهر از 20 اسفند آغاز شده و ثبت‌نام به مدت هفت روز در محل فرمانداری‌های تابعه انجام می‌شود و ثبت‌نام انتخابات شوراهای روستایی از 16 فروردین 1400 به مدت یک هفته آغاز می‌شود.