کد خبر: 89199

مسئول دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمان از تشکیل هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات شهرستان‌های استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، رضا رضایی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان با حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراها یکی است اظهار داشت: در بسیاری از شهرستان‌ها هیئت اجرایی انتخابات تشکیل شده و به توافق رسیده‌اند.

مسئول  دفتر نظارت شورای نگهبان استان کرمان با بیان اینکه ثبت‌نام از کاندیداهای شوراهای اسلامی آغاز شده و تجمیع هیئت‌ها کار را راحت‌تر کرده است گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده انتخابات پیش‌رو با شکوه و در سلامت کامل برگزار شود.

در این دیدار حجت‌الاسلام علی توکلی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان نیز با اشاره به اینکه اشاره به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات سال 1400 قرار داریم اظهار داشت: اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و همچنین اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه هیئت‌های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراها همدل هستند و معمولاً کمتر اختلافی وجود دارد گفت: بی‌طرفی در احراز هویت کاندیداها اصل انتخاب اعضای هیئت نظارت بر انتخابات است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه در تمام شهرستان‌های استان هیئت بازرسی تشکیل شده است و تخلفات رصد می‌شود ادامه داد: سلامت انتخابات بسیار اهمیت دارد و امر نظارت بر انتخابات باعث اعتماد عمومی در جامعه می‌شود.