کد خبر: 89202

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان گفت: ثبت‌نام ۲۴۲ نفر در این دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان نهایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، عباس تقی‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام شوراهای شهر استان کرمان تا شامگاه 23 اسفندماه اظهار داشت: ثبت‌نام 242 نفر در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان کرمان تا کنون نهایی شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 161 نفر در فرمانداری‌ها و به صورت حضوری ثبت‌‌نام کردند گفت: 32 نفر نیز از طریق دفاتر پیشخوان دولت، 25 نفر از طریق اپلیکیشن انتخابات بر روی تلفن همراه و 24 نفر نیز از طریق اپلیکیشن دسکتاپ ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با عنوان اینکه از این تعداد 35 نفر یعنی چیزی در حدود 15 درصد زن هستند ادامه داد: از مجموع داوطلبان ثبت‌نام نهایی شده، 14 نفر دیپلم، 14 نفر فوق دیپلم، 123 نفر کارشناسی، 84 نفر کارشناسی ارشد، 5 نفر دکتری و 2 نفر دارای تحصیلات حوزوی می‌باشند.

وی با بیان اینکه داوطلبان نهایی در شهرستان‌های کرمان، سیرجان، رفسنجان، کهنوج و بم به ترتیب 54، 33، 20، 16 و 15 نفر دارای بالاترین تعداد داوطلبان هستند افزود: میانگین سنی داوطلبان نیز 39 سال است.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه میانگین سن داوطلبان در مقایسه با آمار روزهای قبل از41 سال به 39 سال کاهش پیدا کرده و آمار داوطلبان زن استان کرمان 4 درصدی افزایش داشته است ادامه داد: از داوطلبان درخواست داریم تا ثبت‌نام خود را به روز پایانی موکول نکنند.

وی با بیان اینکه داوطلبان ترجیحاً از روش‌های الکترونیک ثبت‌نام خود را انجام دهند گفت: داوطلبانی که ثبت‌نام الکترونیکی انجام دادند نیازی به مراجعه حضوری به فرمانداری ندارند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان افزود: ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره‌ شورا‌های اسلامی شهر از ساعت 8 صبح چهارشنبه مورخ بیستم اسفندماه آغاز شده و تا ساعت 18:00 روز سه شنبه 26 اسفند ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کسانی که از طریق اپلیکیشن موبایلی، نسخه دسکتاپ یا دفاتر پیشخوان ثبت نام می‌کنند باید منتظر دریافت پیامک با مضمون "اطلاعات توسط فرمانداری تایید شد، ثبت نام شما قطعی است" از سرشماره 30007787 باشند افزود: دریافت پیامک فوق به منزله نهایی شدن ثبت نام داوطلبان است و نیازی به مراجعه حضوری به فرمانداری ندارند.