کد خبر: 89214

پرونده ویژه کرمان خبر با موضوع انتخابات صحبت با جوانان فعال در حوزه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... در خصوص انتخاب اصلح و معیار های آن

عبد الرضا شیخ شعاعی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار "کرمان خبر" به تشریح نکاتی در خصوص انتخابات و  انتخاب اصلح پرداخت.

وی گفت: در حال حاضر استمرار احساس کارآمدی نظام منجر به  دلبستگی مردم  به آن می شود و قطعا  این امر مهمترین عامل در افزایش مشارکت عمومی خواهد بود.

شیخ شعاعی با اشاره به انتخابات سالهای 92 و 96 تصریح کرد: بدیهی است که در هر دوره انتخابات سلیقه های مختلفی می توانند حضور پیدا کنند اما اجازه جولان دادن به جریان های واضح با تابلوهای ضد آرمان های انقلاب اسلامی، آن هم به بهانه افزایش مشارکت مردم ،خطای استراتژیک است.

وی افزود: بی شک با وجود ناکار آمدی دولت ،نیروهای جریان انقلابی می توانند با تلاش ویژه در خدمت به مردم و کاستن از حس ناکارآمدی نظام, مشارکت مردم را  افزایش دهند و نباید از این مهم غافل شوند.

این کارشناس در بخش دیگر سخنان خود با نفی نظریه "مشارکت پایین به نفع انتخاب اصلح است" گفت: کسانی که چنین نظری دارند "جمهوریت "  که از آرمان های اصلی انقلاب اسلامی و مشی دمکراسی دینی است را، باور ندارند.

شیخ شعاعی افزود:  البته پیروزی جریان انقلابی بسیار مهم است چرا که به تجربه می توان گفت احزاب فعلی هیچ یک، کارآیی و کارآمدی چندانی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نداشتند بنابر این موفقیت حزب هیچ اهمیتی ندارد بلکه شایسته تر است جریانی که وابسته به هیچ حزبی نیست موفق شود.

این کارشناس در پاسخ به این سوال که "اگر شما مشاور یک نامزد انتخاباتی بودید چه پیشنهادی برای او داشتید ؟" گفت: قطعا به ایشان پیشنهاد می دادم  پیشینه خود  در خدمت به مردم و آرمان های انقلاب را نشان دهد، چرا که در حال حاضر  خدمت صادقانه به مردم و پایبندی به آرمان های انقلاب اسلامی می تواند گره گشای وضع موجود باشد .

شیخ شعاعی در ادامه با گریزی به اوضاع سخت معیشتی مردم اذعان کرد: در این برهه مسئولینی که روی کار می آیند  باید به آرمان های سال 57 بازگردند ،چرا که اکنون "مردم داری و عدالت" مسئله اصلی جامعه ماست و مردم اگرچه دچار تورم نرخ کالاها و گرانی هستند، اما مسأله اصلی شان بی‌عدالتی ها، تبعیض‌ها و رانتخواری است. 

وی در تکمیل این مطلب افزود: در اصل فقر و تورم و... از دل رانت و فساد اقتصادی بیرون می آید و بی شک مسئولی که قصد مبارزه با رانت و لابی گری را داشته باشد، می تواند مدعی گشایش گره معیشت و گره های مسیر پیشرفت نظام اسلامی باشد.

این کارشناس در پایان سخنان خود  تاکید کرد: در حال حاضر جز تعداد کمی از مردم که به دنبال دغدغه های  معنوی و  شرعی و یا گروهی اندک که به دنبال آزادی های فردی هستند ،اصلح در نگاه اکثریت مردم شخصی است که بتواندگره های کور و در هم تنیده زندگی آنها را باز کند و چنانچه از تریبون رسمی یا هر رسانه دیگر مطلبی جز این گفته شود در واقع مصداق آب در هاون کوبیدن است !چرا که در حال حاضر مردم به شدت درگیر مشکلات معیشتی خود هستند و در این دوره به کارآمدی و اصلاح فساد های موجود و رانت خواری با انتخاب اصلح دل بسته اند.

انتهای پیام/