کد خبر: 89287

پرونده ویژه کرمان خبر با موضوع انتخابات گفتگو با فعالان و کارشناسان حوزه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... در خصوص انتخاب اصلح و معیار های آن کارشناس این قسمت از انتخاب اصلح : جناب صابری ، فعال سیاسی

به گزارش "کرمان خبر" ، با نزدیک شدن به زمان انتخابات ، شاهد پررنگ تر شدن فعالیت گروه های سیاسی در سطح کرمان و سایر شهرها هستیم؛ به همین  منظور و در جهت آگاهی بخشی بیشتر به مردم در این زمینه، از این پس با فعالان سیاسی و صاحب نظران این عرصه  به گفت و گو می نشینیم.

در این بخش از " بسته انتخاباتی کرمان خبر"  گفت و گویی با "سید حسین صابری"، یکی از فعالان سیاسی استان داشتیم که در ادامه می خوانید: 

*لطفا بفرمایید از نظر شما "اصلح"کیست و چه الگویی را برای انتخاب اصلح برتر می بینید  ؟

_برای پاسخ به این سوال شما باید سوال دیگری در ذهن مطرح کنیم و آن این است که اساسا ما در چه نظامی فعالیت می کنیم ؟هدف و ماموریت ما در این برهه از زمان چیست؟ اینجاست که پاسخ شما را در پاسخ به این سوالات می یابیم به این صورت که ،حکومت جمهوری اسلامی تاکید بر مردم سالاری دینی و حضور مردم در تمام عرصه ها با رعایت احکام اسلامی دارد و در این راستا بهترین الگو برای فردی که تصمیم به خدمت دارد دوره حکومت حضرت علی (ع) است تا بتواند با توجه به رفتارهای ایشان در توزیع و حفاظت از بیت المال و شایسته گزینی، انقلاب را در مسیر درست خود پیش ببرد. البته  رهبر معظم انقلاب نیز همواره تاکید بر انتخاب اصلح دارند و به طور اصولی معیارهایی را که ایشان نیز عنوان می دارند، بهترین معیار در انتخاب اصلح است. 

*شمادر صحبت های خود به دوران  حکومت مولی متقیان اشاره داشتید آیا نگران نیستید با این ارتباط بخشی،  نگاه شما متهم به واپس گرایی شود؟

قطعا خیر، چرا که معیار اسلام معیار روزآمدی است و طبیعتا الگوی حضرت علی (ع) در اداره موفق حکومت منطبق با اسلام بوده است و همانطور که مبرهن است  شایسته سالاری، عدالت خواهی جوان گرایی، نگاه به درون ، دشمن شناسی و قاطعیت در برابر آن از معیار اسلام در اداره یک  جامعه است که در کنار این طبیعتا ارتباط با سایر کشورهای جهان با حفظ اصول و ارزش های انقلاب اسلامی نیز تاکید می شود.

*با وجود توضیحاتتون در خصوص انتخاب اصلح؛ آیا شما معیاری را به طورخاص در خصوص انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در نظر دارید؟

- به طور کلی در این انتخابات هم مردم باید به دور از توجه به شعارها و تبلیغات به دنبال کاندید اصلح باشند اما به طور خاص در مورد این انتخابات باید بگویم، قطعا فردی که اطلاعات و شناخت کافی در خصوص مشکلات و پتانسیل های منطقه دارد و اصل مهم مردمداری و اخلاق انتخاباتی را رعایت می کند می تواند انتخاب مطلوبی باشد. 

* از نظر شما فعالان سیاسی در ایام انتخابات چه نقشی دارند؟

-حفظ اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی همواره یکی از دغدغه های عناصر انقلابی بوده و است که متاسفانه اخیرا به واسطه عملکرد نادرست برخی مدیران خدشه دار شده و وظیفه کنونی فعالان سیاسی انقلابی تلاش برای بازگرداندن اعتماد مردم و در پی آن افزایش روحیه  مشارکت در انتخابات است.

*جوانگرایی در دیدگاه شما چگونه تعریف می شود؟

به نظر من جوانگریی یکی از انتظارات به حق عمومی است که رهبر معظم انقلاب به خوبی این موضوع را از 2 منظر تحلیل فرمودند. 

در واقع ایشان از یک بُعد سن شناسنامه ای مدیران نظام را به جهت داشتن انرژی شجاعت و جسارت در نظر دارند و از نگاهی دیگر فارغ از توجه به سن شناسنامه ای افراد دارای شور خدمت را نیز جوان می دانند.

نظر بنده هم در این مورد این است که همانطور که در سالهای گذشته مرسوم بود در کنار هر یک از مقامات استانی (استاندار ؛ فرماندار و...) مشاورین جوانی حضور داشتند اکنون می بایست این رویه تعویض شود ، به این صورت که  مدیران میانسال و مسن تجربیات خود را در اختیار مدیران جوان قرار دهند و در مسند "مشاور" تکیه زنند تا فرهنگ شایسته و تاکیدات رهبری در جوانگرایی تقویت شود و تحقق یابد.

*چشم انداز پیش روی گروه های سیاسی را چطور می بینید؟ وضعیت کرمان در این خصوص چگونه است؟

خوشبختانه آنچه این روزها در میان اصولگرایان و حزب و گروه های هم سو  با آنان چه در مرکز و چه در کرمان دیده می شود فارغ از اختلاف سلیقه های جزئی ، وحدت و همدلی و شوق خدمت به مردم است که در این بین می توان گفت قطعا استمرار این" وحدت و همدلی" ، رمز موفقیت در انتخابات پیش رو خواهد بود.

*به عنوان سخن پایانی لطفا بفرمایید  

وظیفه فعالان سیاسی در این برهه حساس چیست؟

 

_نظام جمهوری اسلامی با پشت سرگذاشتن 42 سال موفقیت در حال حاضر الگوی بسیاری از کشورهای آزاد و آزادی خواه شده است و اتفاقا دشمن با شناخت این موفقیت تصمیم بر ضربه زدن به نظام اسلامی و مردم ایران به عنوان حامیان و پشتوانه اصلی نظام دارد، بنابراین بر همه افرادی که دل در گرو حفظ نظام اسلامی و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی دارند واجب است در این برهه حساس با روشنگری، بصیرت افزایی، پرهیز از شعارگرایی و رعایت اخلاق انتخاباتی هموطنان شریفمان را به سمت" مشارکت حداکثری" و "انتخاب اصلح "سوق دهند.

انتهای پیام/