کد خبر: 89309

پرونده ویژه کرمان خبر با موضوع انتخابات گفتگو با فعالان و کارشناسان حوزه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... در خصوص انتخاب اصلح و معیار های آن کارشناس این قسمت از انتخاب اصلح : حجت الاسلام و المسلمین عرب پور

به گزارش اختصاصی "کرمان خبر" ؛ 

 در گفت و گوی ویژه "بسته خبری انتخاباتی کرمان خبر" با "حجت الاسلام و المسلمین عرب پور" گفت و گوی مختصری داشتیم که توجه شما مخاطبان ارجمند را در ادامه به آن جلب می کنیم:

*لطفا بفرمایید معیار "کاندید اصلح" از دیدگاه شماچیست؟

- تمام نامزدهای انتخاباتی طبعا شرایط ویژه قانونی را داراهستند، اما یک سری ویژگی های اخلاقی و عملیاتی نیز لازم است که به نظر من هرچه ایمان و تقوای نامزد انتخاباتی بیشتر باشد، قطعا گزینه مناسب تری برای رای دهندگان خواهد بود.

* لطفا در مورد رابطه تقوا با کارآمدی نامزدهای انتخاباتی بیشتر توضیح بفرمایید.

_ به طور واضح ،داشتن ایمان و تقوا مسئولیت پذیری افراد را بالاتر می برد و افراد با ایمان معمولا وظیفه شناس تر هستند و حق الناس را بیشتر مدنظر دارند ؛ البته کار علمی در کنار داشتن روحیه جهادی و انقلابی نیز لازم و در حل مشکلات کشور موثرخواهد بود.

*نظر شما در خصوص مقوله "جوانگرایی" چیست؟ آیا با اینکه تمام امور به جوانان سپرده شود موافقید؟

-  جوانگرایی در تفسیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) دقیق و کامل است و همان طور که ایشان فرمودند منظور از جوانگرایی کنار گذاشتن مدیران باتجربه و موفق نیست بلکه جوانگرایی به این معناست که از تجربه مدیران ولو با سن بالاتر از حدود سنی جوانی استفاده شود و آنها با جوانان همراه شوند و تجربیات سودمند خود را به آنان منتقل کنند تا مدیران جوان موفقی پرورش یابند . در واقع با آمیختن فکر نو جوانان و تجربه مدیران است که می توان برای حل مشکلات کشور راه حل پیدا کرد و به پیشرفت سرعت بخشید و اساسا حذف یکی از این دو یعنی جوانان و یا مدیران با تجربه، غلط و زیان آور است.

* با وجود اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داریم شما وضعیت اصولگرایان  را در استان کرمان و به طورکلی در کشور چطور ارزیابی می کنید؟

- بحمدلله شاهد وحدت بین نیروهای اصولگرا هستیم و در "شورای ائتلاف "و "شورای وحدت " کرمان که دارای افراد ارزشی ، دغدغه مند و انقلابی هستند شاهد تعامل و همگرایی مطلوبی هستیم.

*به عنوان سوال پایانی لطفا بفرمایید با وجود وحدت پیش آمده آیا این حزب را در انتخابات پیش رو موفق می بینید؟

 

- هم در کرمان و هم در سطح کشور بارها پیش آمده که با کنار رفتن اختلافات و ایجاد وحدت و همدلی موفقیت های چشمگیری به دست آمده و اکنون هم که نیروهای ولایی و ارزشی معتقد هستند با انتخاب رئیس جمهور انقلابی عمده مشکلات کشور خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی کمتر خواهد شد شایسته است وحدت خود را تا پایان رقابت انتخاباتی حفظ و برای رسیدن به یک کاندید واحد همفکری کنند تا به حول  قوه الهی پیروزی در سایه وحدت محقق شود.

 

انتهای پیام/