کد خبر: 89359

استاندار کرمان گفت: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در استان کرمان داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند استاندار کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز همه استان کرمان پهناور و بزرگ کرمان را پایتخت مقاومت جهان اسلام و به نام سردار بزرگ جهان اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی می‌شناسند اظهار داشت: کرمان امروز نامی آشنا برای همه آزادگان و جهانیان است.

وی با بیان اینکه استان کرمان پهناورترین استان کشور با اقلیم‌ها، فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و ظرفیت‌های متفاوت و متنوع است گفت: استان کرمان بهشت معادن و بزرگ‌ترین استان معدنی کشور با 6 میلیارد تن ذخیره معدنی شناخته شده و 42 ماده معدنی است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه 30 درصد فعالیت معدنی کشور در استان کرمان بوده و حدود 21 درصد استخراج معادن کشور، حدود 40 درصد ارزش افزوده معادن و بیش از 41 درصد حقوق دولتی معادن از استان کرمان است افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر جلوگیری از خام فروشی و فرآوری آن اتفاقات خوبی در استان کرمان افتاده است.

وی به ظرفیت‌های کشاورزی استان کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه به همه این ظرفیت‌ها درصد بالایی از این کشاورزی به صورت سنتی انجام می‌شود و با توجه به بحران آبی که در این استان با آن مواجه هستیم، آبیاری مکانیزه و آبیاری تحت فشار و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در استان مورد توجه بوده است.

زینی‌وند با بیان اینکه ظرفیت‌های استان کرمان در تمام حوزه‌ها باید به طور متوازن فعال شود عنوان کرد: نباید ظرفیت‌های استان کرمان تنها به حوزه صنعتی و معدنی محدود کرد و کرمان ظرفیت‌های بزرگ‌تری در دیگر حوزه‌ها دارد و ما می‌خواهیم تولید ثروت در استان کرمان توزیع و متوازن کنیم تا به توازن توسعه در استان برسیم.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به آمادگی استان کرمان برای برگزاری انتخابات 28 خرداد بیان کرد: در همه ادوار انتخابات گذشته مردم استان کرمان مشارکت بالایی داشته و نرخ مشارکت مردم استان کرمان همواره از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

استاندار کرمان با بیان اینکه 2 هزار و 980 شعبه اخذ رای در استان داریم و 46 هزار نفر برای برگزاری انتخابات سازماندهی شده و آموزش دیدند گفت: زیرساخت‌های الکترونیک برگزاری انتخابات نیز در استان کرمان فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ثبت نام شوراها به ویژه در حوزه روستایی استقبال خوبی شده است عنوان کرد: 2 هزار و 881 روستای واجد تشکیل شورا در استان کرمان داریم که تعداد 16 هزار و 200 نفر برای تصدی 8 هزار و 960 کرسی شورای روستایی در این دوره ثبت‌نام کردند که 11 درصد رشد داشته است.

زینی‌وند با بیان اینکه در حوزه شهری نیز 84 شهر و 440 کرسی داریم که برای تصدی این کرسی‌ها 2 هزار و 56 نفر ثبت‌نام کردند که حدود 94 درصد آنها تایید صلاحیت شدند گفت: فضای خوبی در استان کرمان برقرار است که نوید برگزاری انتخاباتی خوب، سالم، مطمئن و امن را در این استان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه به مسئولان تاکید شده که کسی حق دخالت در انتخابات را ندارد افزود: امیدواریم که انتخاباتی، شفاف، بی‌طرفانه و در شان و تراز جمهوری اسلامی و انتخاباتی با شکوه را داشته باشیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیشترین حجم تبلیغات در بستر فضای مجازی انجام می‌شود ادامه داد: البته با توجه به رنگ‌بندی‌های کرونایی نشست‌های معدودی نیز در دانشگاه‌ها در حوزه نخبگی، در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه ریزی شده و زمینه حضور و فعالیت همه تشکل‌ها، گروه‌ها و نخبگان فراهم شده است.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در استان در شرایط کرونا گفت: هم فضاهای در نظر گرفته شده، هم افزایش تعداد شعب و در دل شعب هم تعداد کارگزاران افزایش یافته و فضای باز در حوزه شعب نیز در نظر گرفته شده است.

زینی‌وند با بیان اینکه حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در استان کرمان داریم ادامه داد: نگرانی برای برگزاری انتخابات در استان کرمان وجود نداشته و فضای مناسب برای رای دادن مطمئن مردم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه نهاد انتخابات دستاورد خون شهدا است گفت: استان کرمان پایتخت مقاومت و زادگاه شهید سلیمانی است و مردم این استان، برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی همیشه پیشگام بوده است و در شرایط کنون در حفظ نهاد اسلامی، اصل مشارکت پرشور مردم در انتخابات اهمیت دارد.