کد خبر: 89412

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان گفت: تایید صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها به اتمام رسیده و لیست نهایی به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علیار اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه مشکلی در زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز در برگزاری انتخابات 28 خرداد ماه 1400 در استان کرمان نداریم اظهار داشت: انتخابات پیش رو، انتخاباتی مهم در تاریخ جمهوری اسلامی است و مطمئناً مردم ما بار دیگر با حضور پر شور خود در پای صندوق‌های رای حماسه‌ای دیگر را خلق را خواهند کرد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت تایید صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها و روستاها اظهار داشت: تعدادی از نامزدها به نتیجه تایید صلاحیت‌ها اعتراض داشتند که اعتراض آنها در تهران بررسی و به اعتراضات رسیدگی شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان ادامه داد: در حال حاضر نتیجه تایید صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی شهرها به اتمام رسیده و لیست نهایی کاندیداهای شورای اسلامی شهرها به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ابلاغ شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمان با بیان اینکه تبلیغات کاندیداهای شورای اسلامی شهرها و روستاها همزمان با سراسر کشور از بیستم خردادماه آغاز می‌شود گفت: این تبلیغات تا ساعت 8 روز 27 خردادماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نیز همزمان با احراز صلاحیت کاندیداها و ابلاغ رسمی وزارت کشور آغاز شده افزود: در حال حاضر تمامی ستادهای کاندیداهای ریاست جمهوری در سراسر استان کرمان فعال هستند و تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری نیز تا ساعت 8 روز 27 خرداد ماه مجاز است.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و در راستای حفظ سلامت هم‌استانی‌ها تعداد شعب اخذ رای در استان نسبت به ادوار گذشته افزایش داشته است عنوان کرد: در حال حاضر 2 هزار و 839 شعبه اخذ رای در سراسر استان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد هزار و 233 شعبه اخذ رای شهری و هزار و 606 شعبه اخذ رای روستایی هستند افزود: هزار و 638 شعبه اخذ رای استان ثابت و هزار و 201 شعبه اخذ رای سیار در نظر گرفته شده است.