کد خبر: 89482

معاون استاندار کرمان با بیان اینکه "بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تعرفه ریاست جمهوری در استان کرمان صادر شد" گفت: شمارش آرا همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدصادق بصیری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به اینکه هنوز آمار تجمیعی انتخابات استان کرمان اعلام نشده است اظهار داشت: میزان مشارکت استان مردم بسیار خوب بوده است و این حضور گسترده جای تقدیر دارد.

وی با عنوان اینکه دو هزار و 842 شعبه اخذ رای در استان کرمان داشتیم و 45 هزار نفر عوامل اجرایی برگزاری انتخابات در استان را به عهده داشتند افزود: 2 میلیون و 197 هزار و 572 نفر واجد شرایط رای دهندگی در استان کرمان داشتیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان جزو 9 استان کشور است که 60 درصد جمعیت آن واجدین شرایط رای دهندگی بودند گفت: روز گذشته تمام شعب اخذ رای پیش‌بینی شده کار رای‌گیری را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه شعب گلزار شهدا، بیت‌الزهرای حاج قاسم و حسینیه ثارالله از شعب بسیار شلوغ استان بودند و از همان ابتدای صبح با ازدحام جمعیت در این شعب روبه‌رو بودیم افزود: با حجم تبلیغات گسترده دشمن برای عدم حضور مردم مواجه بودیم اما موج جمعیت و مشارکت مردم در انتخابات را دیدیم.

بصیری با اشاره به اینکه در هر ساعت بیش از 100 هزار نفر در کرمان رای خود را به صندوق‌ها می‌انداختند گفت: ساعت 21 بیش از 50 درصد واجدین شرایط استان کرمان در انتخابات شرکت کرده بودند.

وی با بیان اینکه ساعت رای گیری در کشور و استان کرمان تا ساعت 24 و بعد از آن تا دو بامداد امروز صبح تمدید شد ادامه داد: بر اساس تعرفه صادرشده در شعب اخذ رای یک میلیون و 321 هزار و 275 برگه رای در استان کرمان برای ریاست جمهوری صادر شده که نشان از مشارکت بیش از 60 درصدی مردم کرمان در انتخابات دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا یک میلیون و 296 هزار و 19 برگ رای صادر شده که نشان از مشارکت 59 درصدی مردم دارد گفت: به‌صورت میانگین 51 درصد زنان و 49 درصد مردان استان کرمان در این انتخابات شرکت کردند.

وی با بیان اینکه سنین 25 تا 45 سال بیشترین مشارکت در انتخابات این دوره در استان کرمان را داشته‌اند افزود: در هیچ شعبه اخذ رایی برگ تعرفه کم نبوده است و خوشبختانه انتخابات در شرایط بسیار خوبی برگزار شد.

بصیری با اشاره به اینکه در مجموع انتخابات استان کرمان در سلامت و امنیت کامل برگزار شده است و در حال حاضر در شعب در حال شمارش آرا هستیم و صندوق‌ها به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها تحویل داده می‌شود گفت: مردم استان کرمان به وظیفه انقلابی خود عمل کردند و پاسخ محکم و کوبنده‌ای به دشمنان نظام مقدس اسلامی دادند.