کد خبر: 89487

استاندار کرمان گفت: مردم استان کرمان با ۸۴ درصد آرا بالاترین رای را به رئیس جمهور منتخب دادند و امروز از موضع قدرت سر میز مذاکره می‌نشینیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با تقدیر از حماسه آفرینی مردم کرمان در انتخابات 28 خرداد 1400 اظهار داشت: مردم کرمان در انتخابات با حضور حماسی خود در پای صندوق‌های رأی حماسه‌ای در شأن نام پرآوازه شهید سلیمانی رقم زدند.

وی با اشاره به برگزاری انتخاباتی بدون حاشیه، سالم، امن، شفاف و در شان جمهوری اسلامی و استان کرمان بیان کرد: مشارکت مردم کرمان بیش از میانگین کشور بوده و  جزو استان‌های برتر در میزان مشارکت قرار داشت.

استاندار کرمان با عنوان اینکه بیش از یک میلیون و 314 هزار نفر از دو میلیون و 197 هزار و 500 نفر واجد شرایط رای دادن در استان در این انتخابات مشارکت داشتند افزود: مشارکت مردم استان کرمان در انتخابات 1400 بیش از 60 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه مردم استان کرمان با 84 درصد آرا بالاترین رای را به رئیس جمهور منتخب دادند گفت: توجه دولت به رفع نامتوازنی‌ها و عقب‌ماندگی‌ها که در برخی از نقاط استان کرمان باید مد نظر قرار گیرد.

زینی‌وند با اشاره به اینکه رسانه‌ها در آگاهی بخشی مردم در انتخابات نقش برجسته‌ای داشتند ادامه داد: در عرصه فضای مجازی نیز، فضا را از دست رسانه‌های معاند گرفته و رسانه‌های خارجی را خلع ید کردند.

وی با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای مانند امسال چنین هجمه‌ای به انتخابات را سراغ نداریم با این وجود دیدیم انتخاباتی آرام و سالم در کشور برگزار شد گفت: کسی نمی‌تواند انتخابات جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها صبر کردند تا ببینند در انتخابات ما چه اتفاقی می‌افتد تصریح کرد: نخستین اثر مشارکت مردم در انتخابات، افزایش قدرت چانه‌زنی ما در عرصه بین‌المللی است و امروز از موضع قدرت سر میز مذاکره می‌نشینیم.