کد خبر: 9722

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری شایعه تبریک خود به میرحسین موسوی در انتخابات سال ۸۸ را دروغ خواند.

محمدرضا باهنر در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که در سال حماسه اقتصادی و سیاسی کدام حماسه را مهم تر می دانید، اظهار کرد: توسعه سیاسی و اقتصادی باید متعادل باشد و همه ابعاد توسعه با هم رشد کنند و این مشکلی بود که در دولت های گذشته هم داشتیم؛ هر چند آن ها نیز انصافا" کار کردند و خدمات زیادی داشتند.

دبیرکل جامعه مهندسین به رویکرد توسعه سیاسی در دوره اصلاحات اشاره کرد و گفت: مقدم بودن توسعه سیاسی به توسعه اقتصادی در دوره اصلاحات مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرد که نظیر چنین مشکلی در دوره سازندگی نیز بود و این تجارب نشان می دهد که باید به توسعه به دید تعادل نگریست.

باهنر بهترین راه استفاده از نیروها در دولت را منوط به مشورت دانست و بیان کرد: این چیزی بود که در دولت احمدی نژاد به خوبی صورت نگرفت و رئیس جمهور اعتقادی به ژنرال نداشت در حالی که دولت ها به نیروهای سطح بالا و کاردان در کابینه خود نیاز دارد و نباید همه اش یک سری سرباز دور خود جمع کرد.

وی با بیان اینکه به سهمیه بندی در انتخاب و چینش مدیران اعتقادی ندارم، تصریح کرد: باید از افراد شایسته و لایق استفاده کنیم و ملاک چینش ها مدبر بودن و کارآمدی و توانمندی افراد باشد نه حلقه های تنگ چند نفره که همه پست ها را به یک نفر و هر نفر را در چند پست بگماریم.

باهنر همچنین گریزی به سیاست خارجی و دیپلماسی کشور زد و گفت: قطعنامه نه کاغذپاره است و نه فلج کننده که دولت گاهی این موضع و گاهی آن موضوع را اتخاذ می کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین دست پاکی و چشم پاکی را بهترین خصلت برای یک رئیس جمهور دانست و ادامه داد: در ائتلافی که ما داریم صالح بودن و رأی آوردن شرط است و اگر فردی لایق تر از من باهنر در مجموعه باشد خلاف شرع است اگر در صحنه بمانم.

وی خود را اهل ائتلاف خواند و توضیح داد: نظرسنجی ها نشان می دهد که چه کسی رأی بیشتر و چه کسی رأی کمتری دارد و ائتلاف ما بر این مبنا صورت می گیرد.