کد خبر: 73484

محمدحسین تجلی:

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی کرمان از راه اندازی خانه تشکل‌های مردم نهاد در کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان خبر، محمدحسین تجلی صبح یکشنبه در جلسه کارگروه سمن های سه گانه و هم اندیشی با تشکل های مردم نهاد گفت: خانه سمن ها در کرمان راه اندازی شده و به زودی یکی از ابنیه های تاریخی کرمان برای این امر اختصاص پیدا می کند.

وی حفاظت از ابنیه تاریخی استان کرمان را مهم ترین اولویت های سازمان میراث فرهنگی دانست و افزود: برای این منظور از ظرفیت سمن ها بیش از پیش استفاده خواهد شد.

تجلی از بررسی پیشنهاد برگزاری جمعه بازار صنایع دستی در کرمان خبر داد و اذعان داشت: این اقدام می تواند گامی موثر در معرفی صنایع دستی کرمان باشد.

وی با اشاره به حمایت میراث فرهنگی از فعالیت تشکل های مردم نهاد دوستدار میراث فرهنگی، گفت: فعالیت سمن ها در حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشهود بوده و دستاوردهای خوبی نیز داشته اند.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان کرمان گفت: سالیانه چهار جلسه فصلی مرتبط با عملکرد سمن ها برگزار و طی آن عملکرد این تشکل های مردمی مورد بررسی قرار می گیرد.

تجلی یادآور شد: همچنین در آخرین جلسه که در اسفند ماه بزگرار می شود با بررسی وضعیت استان، برنامه ریزی های لازم برای سال بعد انجام می شود.

این مسئول از آمادگی کرمان برای برگزاری همایش سمن های مردم نهاد کشوری خبر داد و افزود: پیشنهاد برگزاری این همایش در استان تاریخی کرمان داده شده و در صورت موافقت و تخصیص اعتبار این امر محقق خواهد شد.مهر