کد خبر: 74213

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: نمایشگاه بزرگ قرآن کریم استان کرمان از هشتم بهمن‌ماه آغاز به ‌کار می‌کند.

به گزارش  کرمان خبر ،فرشاد فلاح  در کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان کرمان اظهار داشت: ستاد دهه فجر دارای کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته فرهنگی و هنری با دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

دهه فجر متفاوتی را برای کرمانی‌ها برگزار می‌کنیم

وی بیان داشت: از دستگاه‌های فرهنگی و هنری استان کرمان درخواست کردم، فعالیت‌هایی که قرار است در دهه فجر به اجرا بگذارند را به کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر ارائه کنند تا با هماهنگی در سال جاری دهه فجر متفاوتی را برای مردم برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: فعالیت‌های عمومی هر ساله طی دهه فجر توسط دستگاه‌های فرهنگی برگزار می‌شود.

فلاح عنوان کرد: هدف کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان کرمان این است که علاوه بر فعالیت‌های جاری یکسری برنامه‌های متفاوتی را برای شهر و استان کرمان طراحی و اجرا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد کلی کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر این است که خدمات انقلاب اسلامی در دهه فجر به مردم منتقل شود و از این فرصت برای ترویج روحیه نشاط و شادابی در جامعه بهره ببریم.

فلاح افزود: برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر باید جنبه مردمی داشته باشد و توسط بخش‌های غیردولتی به ‌مرحله اجرا برسد.

وی یادآور شد: باید با نوآوری و خلاقیت برای طراحی برنامه‌های جدید و با توجه به نیازهای مخاطبان جامعه در ایام‌الله دهه فجر گام برداریم.

برگزاری جشن‌های ویژه دهه فجر در ۴ گوشه کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: نمایشگاه بزرگ قرآن کریم استان کرمان از هشتم بهمن ماه آغاز به‌ کار می‌کند.

فلاح درباره تناسب نمایشگاه بزرگ قرآن کریم با ایام دهه فجر عنوان کرد: مهمترین وجه پیروزی انقلاب اسلامی وجه دینی و قرآنی بوده است و ارشاد اسلامی در تلاش است با برگزاری نمایشگاه قرآن بُعد مذهبی برنامه‌های دهه فجر را هم توسعه دهد.

وی اضافه کرد: از شخصیت‌ها و موسسه‌های قرآنی درخواست می‌کنم در نمایشگاه قرآن استان کرمان مشارکت کنند تا در سال جاری نیز این نمایشگاه بتواند به ‌فعالیتی دلچسب برای مردم کرمان تبدیل شود.

فلاح بیان داشت: چهار جشن در چهار گوشه شهر کرمان و شش شب جُنگ شادی به‌مناسبت دهه فجر برای مخاطبان عام اجرا می‌شود.

وی از برگزاری کنسرت‌های موسیقی در کرمان طی دهه فجر خبر داد و عنوان کرد: سعی شده است، خواننده‌های خوب و پرطرفدار در ایام‌الله دهه فجر مهمان کرمانی‌ها باشند تا روحیه نشاط و شادابی در بین مردم احساس شود.

این مسئول افزود: برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان کرمان با همکاری بخش‌های مختلفی به ‌اجرا در می‌آید.

فلاح گفت: از هنرمندان و جامعه فرهیختگان می‌خواهم طرح‌های خود را به کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان کرمان ارائه دهند.فارس